بهداشت دهان و دندان

انواع جراحی دندان و مراقبت های بعد از آن

بسیاری از دندان ها برای کشیدن احتیاج به جراحی دارند. دندان های نهفته یا دندان های عقل برای کشیده شدن احتیاج به جراحی دندان دارند و این کار به وسیله پزشک متخصص که دارای مدرک جراح-دندان پزشک است انجام می گردد.

6 بهمن 1400

آئین تجلیل از رتبه های زیر 100 کنکور در بابل

خبرگزاری خبرنگاران- علیرضا سعدی پور، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبرازبرگزاری آئین تجلیل از رتبه های زیر 100 کنکور در بابل راداد.

2 دی 1400

تور برزیل: دایناسور بی دندان در برزیل کشف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای اف پی، این دایناسور کوچک که یک متر طول و 80 سانتیمتر ارتفاع دارد، یک theropod است.

10 آذر 1400

چگونه به روش خانگی دهان شویه بسازیم؟

این مورد در واقع دهان شویه نیست. اما می توانید برای سفید کردن دندان های خود، یک قطعه لیمو را بر روی دندان های خود بکشید.

14 آبان 1400

طرز تهیه ترشی تربچه

در این مطلب طرز تهیه ترشی تربچه را آموزش می دهیم. درست کردن ترشی تربچه بسیار ساده است و تنها پس گذشت دو روز به طعم مطلوب می رسد.

9 مهر 1400

پذیرش آزمون دانشنامه رشته های تخصصی دندانپزشکی آغاز شد ، ثبت نام بیش از 14 هزار نفر در آزمون دستیاری

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: مهلت ثبت نام در آزمون دانشنامه رشته های تخصصی دندانپزشکی آغاز شد و تا 23 خرداد ماه 99 ادامه دارد.

9 مهر 1400

علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟

صدا و سیما/ هیچ کس برای حضور انگل ها در بدن دعوت نامه نفرستادهاست و از حضور آن در بدنش راضی نمی گردد.

9 مهر 1400

از پایکوبی تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر

جنین در رحم مادر دنیای خودش را دارد و کارهای بسیار جالبی مانند حرکت دست و پاها، باز و بسته کردن چشم ها، خمیازه کشیدن و گریه کردن را انجام می دهد تا خود را برای زندگی در بیرون از شکم مادر آماده کند.

9 مهر 1400

معجزه نعنا برای بدن

خبرنگاران : محققان می گویند گیاه نعنا می تواند برای تسکین یا درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد.

9 مهر 1400

اختصاص 13 یونیت به کلینیک دندان پزشکی بیمارستان شهدای عشایر

دبیر شورای آموزشی دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: 13 یونیت به کلینیک دندان پزشکی بیمارستان شهدای عشایر اختصاص یافت.

9 مهر 1400

با خواص مرغ آشنا شوید خبرنگاران

مرغ یکی از شایع ترین پروتئین های مصرفی در جهان است. این پرنده برای هزاران سال است که در سراسر جهان به عنوان غذا مصرف می گردد. خواص مرغ به خاطر میزان پروتئین بالای آن در جهان شناخته می گردد.

9 مهر 1400

وقتی دندان ها رنگ عوض می نمایند

دندان ها، مرواریدهای بدن، شناخته شده اند و در معیارهای زیبایی شناختی چهره انسان، سفیدی و درخشان بودن دندان ها، عامل مهم و معین کننده ای محسوب می گردد. هر چند ممکن است سفیدی دندان ها درجات گوناگونی از بسیار سفید تا سفید متمایل به زرد داشته باشد. این...

9 مهر 1400

روایاتی ترسناک از اشیای نفرین شده و تسخیر آنها توسط ارواح

خبرنگاران : اتفاقاتی در دنیا رخ می دهد که می توانند عقاید مردم را تغییر داده و آن ها را به سمت خرافات و جادوگری سوق دهند.

9 مهر 1400

چند داستان هنری را در نان زنان افسونگر بخوانید

مجموعه داستان نان زنان افسونگر اثر اُ. هنری نویسنده آمریکایی با ترجمه علی فامیان در انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

9 مهر 1400

ماشین هم پرسپولیس را به سمت قهرمانی برد

تیم فوتبال پرسپولیس با کسب پیروزی مقابل ماشین سازی تبریز به پیروزی های متوالی خود در لیگ برتر ادامه داد و یک گام دیگر برای رسیدن به عنوان قهرمانی برداشت.

9 مهر 1400

بیش از 1000 داوطلب در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت غائب شدند

رئیس مرکز سنجش و آموزش پزشکی گقت: در نوبت اول آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت تعداد 3021 داوطلب در جلسه حاضر شدند و تعداد 1036 نفر از داوطلبان غائب بودند.

9 مهر 1400

با خواص گل گاوزبان آشنا شوید! با خواص گل گاوزبان آشنا شوید!

گل گاوزبان دارای طبیعت گرم و اثر نشاط آور، مقوی تمام بدن و آرامش بخش است.دم نموده گل گاوزبان به همراه کمی لیمو عمانی، یک دمنوش مناسب برای مقابله با سرماخوردگی است.

9 مهر 1400

درمان های خانگی برای کاهش درد

کارشناسان تغذیه معتقدند برای تسکین درد به جای دارو های شیمیایی می توانید از مسکن های طبیعی مثل میوه ها و ادویه ها استفاده کنید.

9 مهر 1400

خواص حلوا ارده را می دانید؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ابداع و تولید حلوا ارده برای اولین بار به شیخ بهایی نسبت داده شده است. نقل است که این خوراکی مقوی برای تغذیه و انرژی دادن به سربازان شاه عباس در جنگ ابداع شد و به مرور تبدیل به فرآورده ای همه گیر شد. مادۀ اصلی تشکیل دهندۀ...

9 مهر 1400

کمک های اولیه در خونریزی از دهان

بریدگی های زبان ، لب ها یا پوشش داخلی دهان ، از آسیب های جزیی تا جراحات جدی تر متغیر هستند. به طور معمول علت این آسیب ها خود دندان ها یا کشیدن آنها است . خونریزی از دهان می تواند شدید و نگران کننده باشد. به علاوه ، خطر استنشاق خون به داخل ریه...

9 مهر 1400
تعداد: (37)