دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما

به گزارش آریا بلاگ، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام نمود که دلیل کاهش نرخ بلیت پروازهای داخلی کمبود مسافر در فصل های سرد سال است.

دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما

به گزارش آریا بلاگ، با وجود مسائل اقتصادی که ایرلاین های داخلی در طول ماه های گذشته با آن روبه رو بودند، آخرین آنالیز ها از شرایط بازار نشان می دهد که قیمت بلیت حتی از نرخ های مصوب شهریورماه نیز پایین تر آمده و با میانگین حدود 200 تا 250 هزار تومان به فروش می رسد.

این درحالی است که ایرلاین ها پیش از این تهدید نموده بودند که در صورت نرسیدن ارز نیمایی نسبت به افزایش قیمت بلیت هایشان اقدام خواهند کرد.

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با آریا بلاگ تاکید نمود : آنچه که در بازار فروش بلیت هواپیما اتفاق افتاده مستقیما به بحث های اقتصادی ایرلاین ها مربوط نمی گردد، بلکه در ماه هایی مانند آذر یک اتفاق طبیعی است.

به گفته وی با توجه به این که در این فصل از سال تعداد مسافرت ها کاهش می یابد تقاضا برای بلیت هواپیما نیز پایین آمده و ایرلاین ها ترجیه می دهند قیمت های خود را طوری مدیریت نمایند که با کشش بازار همراهی داشته باشد.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی در پاسخ به این سوال که شرایط دریافت ارز ایرلاین ها در طول هفته های گذشته چگونه بوده نیز شرح داد: با وجود آنکه هنوز شرایط به شکل عادی خود بازنگشته، اما در هفته های گذشته برنامه ریزی هایی شده که لااقل بخشی از درخواست ارزی ایرلاین ها به آنها اختصاص یابد.

سامانی اضافه نمود: در حال حاض در کوشش می گردد که با مدیریت پرونده های درخواست ارز ایرلاین ها شرایط برای پرداخت نیازهایشان فراهم گردد مساله ای که بسیار مهم است، زیرا بین 55 تا 60 درصد از هزینه های شرکت های هواپیمایی با استفاده از ارزهای خارجی انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 34

به "دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید