سازمان بهداشت جهانی: آمریکا پیش از خروج، متعهد به پرداخت 200 میلیون دلار یاری اقتصادی است

به گزارش آریا بلاگ، سازمان بهداشت جهانی پس از تاکید رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج تاکید نمود آمریکا باید به تعهدات خود به این سازمان عمل کند.

سازمان بهداشت جهانی: آمریکا پیش از خروج، متعهد به پرداخت 200 میلیون دلار یاری اقتصادی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، به گزارش وبسایت سازمان بهداشت جهانی ترامپ که یک ماه گذشته تصمیم خود برای خروج از این سازمان را اعلام نموده، طبق توافق مشترک سال 1948 باید یک سال پیش از خروج این موضوع را به اطلاع برساند و تمام تعهدات خود را به این سازمان بپردازد. درحال حاضر آمریکا متعهد به پرداخت بیش از 200 میلیون دلار یاری ارزیابی شده به بهداشت جهانی است.

به دنبال گسترش تنش میان چین و آمریکا بر سر شیوع ویروس کرونا واشنگتن پس از 70 سال عضویت در سازمان بهداشت جهانی خبر خروج خود از این سازمان را بیان کرد. این سازمان ادعاهای ترامپ مبنی بر یاری سازمان بهداشت به دولت چین برای انتشار اطلاعات نادرست درباره این ویروس را رد کرد.

این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا با نقدها بسیاری از سیاستمداران در داخل خاک این کشور نیز روبرو شد. به عنوان مثال نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور تصمیم خروج ترامپ از سازمان بهداشت را اقدامی از سر بی عقلی کامل خواند، زیرا این سازمان هماهنگ کننده مبارزه جهانی با ویروس کووید-19 است.

پلوسی در توئیتر خود نوشت: درحالیکه جان میلیون ها نفر در خطر است، رئیس جمهور ترامپ (با این اقدام) تلاشهای بین المللی برای شکست این ویروس را به خطر انداخته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3794

به "سازمان بهداشت جهانی: آمریکا پیش از خروج، متعهد به پرداخت 200 میلیون دلار یاری اقتصادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: آمریکا پیش از خروج، متعهد به پرداخت 200 میلیون دلار یاری اقتصادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید