قضاوت داوران فصل سوم عصر تازه چه تفاوتی با رویکرد داوران سابق دارد؟

به گزارش آریا بلاگ، در مطلب زیر به آنالیز عملکرد ژاله صامتی، کارن همایونفر و مجید اسماعیلی داوران مسابقه استعدادیابی عصرجدید در فصل سوم پرداخته ایم.

قضاوت داوران فصل سوم عصر تازه چه تفاوتی با رویکرد داوران سابق دارد؟

یکی از پربحث ترین بخش های عصر تازه، مسئله داوری داوران مسابقه و کیفیت تحلیل های آنان است. پس از بحث های فراوان درباره کیفیت و شیوه داوری داوران دو فصل اول، در فصل سوم این مسابقه نیز حضور سه چهره تازه ژاله صامتی، کارن همایونفر و مجید اسماعیلی به عنوان داور، واکنش های مثبت و منفی فراوانی را در پی داشته است. اکنون داوران تازه عصر تازه 3 چگونه استعداد ها را قضاوت می نمایند و چه تفاوت هایی با داوران سابق این مسابقه دارند؟

امین حیایی

از همان ابتدای عصر تازه طولی نکشید که امین حیایی پیروز شد با طنازی هایش، همراهی با شرکت نمایندگان و قضاوت منصفانه و حتی مهربانانه اش محبوب ترین داور مسابقه نزد مخاطبان و حتی شرکت نمایندگان باشد. حیایی در ابتدای فصل سوم اعلام نمود که میخواهد نسبت به قبل سخت گیرتر گردد اما او در فصل سوم نیز همچنان بیشتر نقاط قوت اجراها را در نظر می گیرد، در قضاوت جانب انصاف را رعایت می نماید و بیشتر رای سفید می دهد. این داور در فصل اول و دوم مسابقه حضور داشته و اجراهای مختلفی در زمینه های گوناگون دیده است، بنابراین در مقایسه با سه داور دیگر، در مواجهه با اجراها کمتر غافلگیر و شگفت زده می گردد و واکنش متفاوت تری دارد.

بیشتر بخوانید

  • غوغای باستانی کاران کوچک، روی صحنه عصر تازه + فیلم

ژاله صامتی

دیگر داور مهربان فصل سوم عصر تازه ژاله صامتی است. این داور معمولا اظهارنظرهایی کلی درباره اجراها دارد و چندان به جزئیات اجرای استعدادها نمی پردازد. گاهی به همین که اجرایی به دلش نشسته و نظر او را جلب نموده بسنده می نماید و علت رای خود را کوتاه اعلام می نماید. صامتی در مقایسه با رویا نونهالی عملکرد کاملا متفاوتی دارد و اصلا به مقدار نونهالی سخت گیر نیست. بچه ها و شرکت نمایندگانی که همراه عضوی از خانواده شان برای اجرا روی صحنه می آیند، مورد توجه ویژه او هستند. ژاله صامتی در مواجهه با اجراها احساساتی و هنگام اجراهای پرریسک و خطرناک هم نگران و مضطرب می گردد. او معمولا اولین داوری است که رای خود را اعلام و بیشتر چراغ سفید را روشن می نماید.

کارن همایونفر

کارن همایونفر در مقایسه با امین حیایی، ژاله صامتی و مجید اسماعیلی قضاوت سخت گیرانه تری درباره اجراها دارد اما در مقایسه با آریا عظیمی نژاد، مهربان تر و خوش بین تر است. همایونفر برخلاف عظیمی نژاد سعی می نماید با ادبیات محبت آمیز نظر منفی اش را اعلام کند و مانند او صریح نیست. هرچند که در مسابقه از کارن همایونفر به عنوان داور سخت گیر مسابقه یاد می گردد، اما به طور کلی او نیز به جنبه های مثبت کار استعدادها توجه می نماید و حتی گاهی ترجیح می دهد با وجود ایرادهایی که به یک اجرا دارد، به علت نقاط قوت آن در نهایت رای خود را سفید اعلام کند. او در برنامه هشتگ عصر تازه با اشاره به احساساتی شدن داوران در فصل قبل گفت ترکیب تازه تصمیم دارند بیشتر به خود اجراها بپردازند.

مجید اسماعیلی

مجید اسماعیلی به عنوان جایگزین سیدبشیر حسینی عملکردی مشابه او دارد. اسماعیلی معمولا به حواشی اجراها می پردازد و توضیحات مفصلی درباره اجرای شرکت نمایندگان و علت سفید یا قرمز شدن رای خود می دهد. او نیز مانند امین حیایی و کارن همایونفر، رای داوران دیگر را در نظر می گیرد و بعد رای مثبت یا منفی را انتخاب می نماید. به عنوان مثال اگر شرکت نماینده ای دو یا سه چراغ قرمز داشته باشد، به علت وجود حتی یک نکته مثبت در اجرایش، به او رای مثبت می دهد. به طور کلی در فصل سوم بارها پیش آمده که رای داوران دو به دو مساوی شده و تماشاچیان حاضر در سالن رای سوم را معین نموده اند، در حالی که این اتفاق در فصول قبل کمتر رخ می داد و غیر از امین حیایی، سه داور دیگر بدون توجه به آرای یکدیگر نظر خود را اعلام می کردند.

قسمت یازدهم مسابقه عصر تازه که یک شنبه شب پخش شد با یک اتفاق عجیب و حاشیه ای همراه بود. احسان علیخانی با اشاره به این که تعداد زیادی از ویدئوهای ارسالی مربوط به استعداد خوانندگی بوده، خطاب به تماشاچیان پرسید چه کسانی تصور می نمایند که استعداد خوانندگی دارند؟ سپس یکی از تماشاگران حاضر در سالن را انتخاب کرد تا برای نمایش استعداد خود روی صحنه بیاید. سپس قطعه نفرین که علیخانی اعلام نمود به صورت تنظیم شده موجود است، پخش شد و این تماشاچی که در زمینه خوانندگی و نوازندگی نیز تجربه داشت، آغاز به خواندن کرد.

در نهایت قرار بر این شد که داوران هنگام اجرا به هومن یارمحمدی رای بدهند و او پس از کسب چهار چراغ سفید در فینال قسمت 11 حاضر شد. نکته عجیب این بود که احسان علیخانی با زنگ طلایی خود، هومن یارمحمدی را به مرحله بعد فرستاد! طبق قوانین مسابقه، شرکت نمایندگان باید مراحل ارسال ویدئو، راستی آزمایی، پذیرفته شدن و تمرین را طی نمایند، بنابراین حضور یارمحمدی در جمع شرکت نمایندگان و برندگان عصر تازه عادلانه نیست. طبق آن چه در واکنش های مخاطبان دیده می گردد نیز بسیاری از کاربران انتخاب این فرد را اتفاقی ندانسته و آن را اتفاقی از پیش معین شده برای بالا رفتن جذابیت مسابقه و به کنار زدن بعضی حواشی مانند ماجرای دختر نابینا دانسته اند.

منبع: روزنامه خراسان

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 10005

به "قضاوت داوران فصل سوم عصر تازه چه تفاوتی با رویکرد داوران سابق دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قضاوت داوران فصل سوم عصر تازه چه تفاوتی با رویکرد داوران سابق دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید