ماجرای چسب زخم در بستنی چه بود؟

به گزارش آریا بلاگ، مدیر کل استاندارد استان تهران توضیحاتی درباره ماجرای وجود چسب زخم در بستنی دومینو ارائه کرد و گفت: در صورت مشاهده کالای غیر استاندارد یا جسم خارجی در یک کالا، نمونه باید فوراً برای رسیدگی به اداره استاندارد تحویل داده شود و در صورت مشاهده کالای بدون علامت استاندارد در یک فروشگاه هم شهروندان باید با شماره 1517 تماس بگیرند.

ماجرای چسب زخم در بستنی چه بود؟

به گزارش ایسنا، اواخر تیرماه، یکی از مخاطبان ایسنا از خرید بستنی با برند دومینو شکایت داشت، چرا که در داخل آن چیزی شبیه چسب زخم پیدا کرده بود. انتشار این گزارش باعث شد اداره کل استاندارد استان تهران، نمونه را آزمایش و همچنین از خط تولید این کارخانه به صورت سرزده بازدید کند.

در این رابطه، محمودرضا طاهری، مدیر کل استاندارد تهران گفت: درپی انتشار گزارش خبری مبنی بر وجود جسم خارجی در یک بستنی دومینو، تیم کارشناسی به صورت سرزده از خطوط تولید بستنی دومینو بازدید و امکان وجود جسم خارجی در مرحله تولید و پس از آن را دقیقاً بررسی کرد. همچنین نمونه مذکور که پس از 5 روز از انتشار خبر (21تیرماه)، با پیگیری های مکرر از طریق اداره کل دریافت شد، علی رغم اینکه بستنی در شرایطی که باز و آب شده بود، در محل آزمایشگاه اداره کل استاندارد استان تهران (26 تیرماه) بررسی شد.

بر این اساس به گفته وی با توجه به خطوط تولید تمام اتوماتیک و تحت کنترل شرکت دومینو، احتمال وجود جسم خارجی در مراحل تولید، تقریباً غیرممکن است. همچنین با بررسی نمونه شاکی در محل آزمایشگاه، معین شد چسب زخم در کالای تولیدی وجود نداشته، بلکه نوار کاغذی با ابعاد 4*1 سانتی متر، در نمونه در تماس با چوب بستنی بوده است که، چون نمونه دیر تحویل داده شده و به علت دفرم شدن بستنی، نمی توان به طور قطعی گفت جسم خارجی پس از تولید وارد محصول شده یا در حین تولید.

وی با تاکید براینکه شهروندان باید پس از مشاهده هرگونه موردی با ارایه شکایت به این اداره کل که مطابق ماده 14 و 45 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد حامی حقوق مصرف کننده است، مراتب را پیگیری کنند، شرح داد: البته مصرف کننده به محض مشاهده کالای غیراستاندارد و مشاهده جسم خارجی در یک کالا سریع آن را به اداره کل استاندارد تحویل دهند تا معین شود جسم خارجی حین تولید وارد محصول شده یا بعد از آن فردی بسته بندی را باز کرده و جسم را وارد کرده است که قبلا هم شاهد این موارد بودیم. واحد رسیدگی به شکایات که زیرمجموعه واحد حقوقی است نمونه را از شاکی تحویل و فرم شکایت هم در اختیار او قرار می دهد.

طاهری درباره سامانه تلفنی 1517 دریافت شکایت هم گفت: این سامانه مربوط به زمانی است که فردی در فروشگاهی کالای بدون نشان استاندارد می بیند که می تواند از طریق این تلفن آدرس آن را به استاندارد اعلام کند.

مدیر کل استاندارد تهران ضمن توصیه به واحد دومینو برای اعمال دقت بیشتر در فرایند تولید، شرح داد: برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی، شهروندان و خبرگزاری ها باید هرگونه مشکل در کالا های مشمول رعایت استاندارد اجباری را به اداره کل استاندارد گزارش دهند و بدون انجام آزمون های مربوطه از هرگونه اظهارنظر و اعلام آن خودداری کنند. اداره کل استاندارد هم باید از مشتری و هم از تولیدکننده دارای نشان استاندارد حمایت کند که این مسئله وابسته به آزمایش نمونه است تا قضاوت درست انجام شود.

گفتنی است که اداره کل استاندارد استان تهران در پونک، بلوار سردار جنگل، انتهای خیابان بهار غربی، میدان استاندارد واقع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7607

به "ماجرای چسب زخم در بستنی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای چسب زخم در بستنی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید