متین بالسینی، تنها نماینده شنای ایران در المپیک 2020

به گزارش آریا بلاگ، در حالی که مهرشاد افقری حد نصاب رکورد B را برای ورود به المپیک کسب نموده بود، متین بالسینی از سوی فینا به اسم نماینده ایران در المپیک 2020 معرفی گردید.

متین بالسینی، تنها نماینده شنای ایران در المپیک 2020

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ طبق قوانین فدراسیون دنیای برترین شناگران که رکورد B المپیک را در هر ماده کسب می نمایند، مستقیم به المپیک می فرایند. مهرشاد افقری با زمان 53.46 در ماده 100 متر پروانه رکورد ورودی B المپیک (53.52) را ثبت کرد.

پس از اعلام رکوردهای ثبت شده سایر شناگران در تورنمنت های مختلف دنیا، معین شد که رکورد ثبت شده او برای ورود به المپیک به وسیله سهمیه B کافی نیست.

از آنجایی مهرشاد افقری در تاریخ 25 ژوئن پیروز به ثبت رکورد شده است، فدراسیون دنیای بیان کرد این رکورد بدست آمده خارج از آخرین زمان (20 ژوئن 2021) برای آنالیز برنامه سهمیه یونیورسالیتی بوده است و به همین علت این سهمیه هم به وی تعلق نمی گیرد.

چند شناگر از کشورهای مختلف دنیا هم به استناد همین قانون با وجود شایستگی از راهیابی به المپیک باز ماندند. به همین علت فدراسیون دنیای شنا (فینا)، شناگر ایران که دارای برترین فینا پوینت تا تاریخ 20 ژوئن (آخرین مهلت آنالیز سهمیه یونیورسالیتی) است را به اسم نماینده ایران در المپیک معرفی کرد.

بدین ترتیب متین بالسینی شناگر ماده 200 متر پروانه تیم ملی ایران وارد دسته بندی بازی های المپیک شد.

دپارتمان شنا فدراسیون دنیای به همین دلیل و در پاسخ به درخواست فدراسیون شنا ایران برای حضور مهرشاد افقری در المپیک با ارسال ایمیل توضیحات تکمیلی را ارائه داد:

از طرف دپارتمان شنا فینا

به فدراسیون شنای ایران

رونوشت

به دپارتمان ورزش فینا

به فدراسیون شنای آسیا

به مدیر اجرائی فدراسیون دنیای شنا (فینا)

موضوع: سهمیه دنیای شنا جهت المپیک 2020 توکیو

جناب محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنای ایران

از ایمیل قبلی شما در تاریخ 29 ژوئن 2021 و تماس تلفنی شما در روز قبل تشکر می کنیم.

به خاطر جلوگیری از سوء تفاهم، فینا علاقه دارد سیستم یونیورسالیتی (سهمیه دنیای) را برای شما روشن نموده و امیدواریم که شما موقعیت فینا را در این رابطه بهتر درک کنید.

در رابطه با موضوع ابتدایی، لطفا توجه فرمائید که ما درک می کنیم که آقای مهرشاد افقری حد نصاب زمان B را در تورنمنت انتخابی المپیک فینا (قهرمانی آزاد بلغارستان) در تاریخ 25 ژوئن 2021 به دست آورد. در واقع ما بعلاوه به این موضوع اشراف داریم که در تاریخ 25 ژوئن 2021، آقای افقری بالاترین امتیاز فینا را در میان شناگران ایران به دست آورده است، اما به دلایل ذیل ما نمی توانیم آقای افقری را به اسم شناگری که حد نصاب را به دست آورده یا به اسم شناگر سهمیه دنیای قبول کنیم:

1-طبق زمانبندی انتخابی وضع شده (مشروط) در سیستم انتخابی شنا فینا، فقط عملکرد یا نتایج ورزشکارانی که تا تاریخ 20 ژوئن 2021 به دست آمده مورد نظر قرار می گیرد. تاریخ 20 ژوئن 2021، زمان بسته شدن درخواست برای سهمیه دنیای (یونیورسالیتی) جهت آنالیز معتبر است.

در واقع سهمیه های دنیای (یونیورسالیتی) یک راستا هستند نه یک انتخابی، برای ورزشکاران انتخاب نشده بنابراین زمان بندی مقرر شده برای معین سهمیه ها وضع شده است. در خصوص شرایط آقای افقری، این زمان (رکورد) به دست آمده خارج از آخرین زمان (20 ژوئن 2021) برای آنالیز برنامه سهمیه بوده است.

2-در حالتی که یک شناگر مرد یا زن حد نصاب زمان B را به دست آورد و بعداً دعوتنامه شرکت در مسابقات المپیک را از طرف فینا به اسم ورزشکاری که حد نصاب زمان B را در فاصله زمانی بین 21 تا 27 ژوئن 2021 کسب نموده دریافت کند، شناگری که تحت سهمیه دنیای (یونیورسالیتی) انتخاب شده در این صورت شناگر با جنسیت مربوطه به شناگری که با زمان حد نصاب B دعوت شده جایگزین می گردد.

این حالت البته شامل شرایط زمان حد نصاب B آقای افقری نمی گردد، زیرا زمان B نامبرده به میزان لازم و کافی بالا نبوده که دعوتنامه شرکت در المپیک زمان B را تضمین کند. بنابر این آقای افقری نه به اسم شناگر حد نصاب زمان B (رکورد نامبرده به میزان کافی جهت انتخاب طبق استاندارد B بالا نبوده) و نه به به اسم شناگر سهمیه دنیای (زمان اعلام شده نامبرده بعد از تاریخ 20 ژوئن 2021 آخرین روز بوده) انتخاب شده است.

3-طبق دلایل ارائه شده تنها شناگر ایرانی واجد شرایط آقای بالسینی است که بالاترین رتبه را تا تاریخ 20 ژوئن 2021 به دست آورده است.

در این رابطه، ما محترمانه در پی تفهیم شما در خصوص این موضوع هستیم و متاسفیم که ما درخواست جایگزینی شناگر نامبرده را نتوانستیم قبول کنیم. تصمیم ما حقیقتاً برپایه اجرا قوانین و براساس عدالت محوری در بین تمام ورزشکاران است.

با درود و احترام

هماهنگ نماینده دپارتمان شنا فینا.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7453

به "متین بالسینی، تنها نماینده شنای ایران در المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متین بالسینی، تنها نماینده شنای ایران در المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید