نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم اعلام شد

به گزارش آریا بلاگ، خسرو ساکی درباره برگزاری امتحانات پایه نهم اظهار کرد: برگزاری امتحانات پایه نهم در اختیار مدرسه است. مدرسه خودش آزمون را طراحی و اجرا و سپس اعلام نتیجه می نماید.

نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم اعلام شد

وی در مصاحبه با ایسنا، اضافه نمود: قبلا امتحانات پایه نهم به جهت تاثیر سوابق در راهنمایی تحصیلی و ورود به مدارس نمونه دولتی در آیین نامه، هماهنگ استانی برگزار می شد، اما با توجه به شرایطی که اکنون وجود دارد بحث طراحی سوال و اجرا به مدارس واگذار شده و به این ترتیب شرایط نسبت به سال های قبل اندکی تعدیل می گردد.

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج امتحان حضوری از نتایج غیرحضوری قابل استنادتر است و به جهت تاثیر در راهنمایی تحصیلی و پذیرش در نمونه دولتی، امتحانات این پایه به صورت حضوری انجام می گردد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی انجام می گردد؟ اظهار کرد: تصحیح الکترونیکی اوراق را هیچ زمانی کامل اجرا نکردیم. این طرح بهمن 97 به صورت پایلوت اجرا شده، اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها متوقف شد.

ساکی این را هم گفت: تصحیح الکترونیکی اکنون در دستورکار است و روی آن کار می کنیم. با تامین اعتبار و تکمیل زیرساخت ها این طرح را اجرا می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3312

به "نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید