نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور 1400

به گزارش آریا بلاگ، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان و نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج نهایی کنکور 1400 توضیحاتی ارائه داد.

نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور 1400

به گزارش ایسنا، فاطمه زرین آمیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باتوجه به اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال 1400، معمولا برخی از پذیرفته شدگان با ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود بوده و متقاضی معرفی به اولویت بعدی که در آن دارای نمره هستند می باشند.

وی در ادامه شرح داد: برای سازمان سنجش آموزش کشور تنها درخواست هایی قابل پذیرش و بررسی هستند که شامل مصادیق اشتباه در انتخاب رشته که جزئیات آن در اطلاعیه امروز مورخ چهارم مهر سازمان سنجش آمده است، باشند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: این داوطلبان باید اطلاعیه حاوی موارد اشتباه درانتخاب رشته را مطالعه کرده و سپس در سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی https://request.sanjesh.org درخواست خود را ثبت نمایند و این درخواست ها پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی درروز پنج شنبه 8 مهرماه، درصورتی که داوطلب در کدرشته محل مورد درخواست دارای حد نصاب نمره باشد، قابل بررسی است.

زرین آمیزی اضافه کرد: اعتراض به نتایج کنکور تا 14 مهرماه در سامانه مذکور قابل ثبت است و بعد از آن قابل دریافت نیست و نتیجه بررسی اعتراضات تا 10 آبان بصورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: درخواست ها فقط از روش ذکر شده قابل ثبت است و سازمان سنجش از هیچ طریق دیگری درخواست اشتباه در انتخاب رشته را بررسی نخواهد کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: پذیرفته شدگان در این مرحله باید مطابق برنامه زمانی اعلام شده، نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی فعلی اقدام نمایند.

به گفته وی، پذیرفته شدگانی که شرایط آن ها براساس اطلاعیه، در قالب شرایط موارد اشتباه در انتخاب رشته نیست، باید تقاضای خود را از طریق دانشگاه محل قبولی برای تغییر رشته یا انتقال و از طریق آیین نامه های مربوطه پیگیری نمایند، زیرا این موارد قابل بررسی در سازمان سنجش نمی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8126

به "نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید