نژادپرستان آمریکا به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند

به گزارش آریا بلاگ، یک فرد نژادپرست در آمریکا مجسمه یکی از قربانیان نژادپرستی در این کشور را تنها دو روز پس از نصب آن، مورد آسیب قرار داد.

نژادپرستان آمریکا به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مجسمه سردیس جورج فلوید قربانی نژادپرستی در آمریکا، فقط دو روز پس از نصب در شهر نیویورک مورد آسیب قرار گرفت.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت به نقل از پلیس نیویورک، تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته نشان می دهد فردی ناشناس سوار بر اسکیت برد، یک سطل رنگ خاکستری بر روی این مجسمه می ریزد.

هم زمان با تحقیقات پلیس درباره عامل این اقدام نژادپرستانه، کار ترمیم مجمسه جورج فلوید هم آغاز شده تا آن را برای نمایشگاه ویژه تبعیض نژادی آماده کنند.

یکی از مدیران گروه سازنده این مجسمه با اعتراض به این اقدام خرابکارانه گفت: آن (مجسمه) را دو روز پیش سر جایش گذاشتیم و چهل و هشت ساعت بعد شاهد این خرابکاری هستیم.

قرار است در این نمایشگاه تحت نام بی عدالتی را ببینید، علاوه بر مجسمه جورج فلوید، از سردیس های برونا تیلور دیگر قربانی سیاه پوست نژادپرستی در آمریکا و جان لویس عضو سیاه پوست مجلس کنندگان آمریکا و از مبارزان حقوق مدنی رنگین پوستان که اخیراً درگذشت رونمایی شود.

چند ماه قبل هم در یک اقدام نژادپرستانه دیگر، روی مجسمه جورج فلوید رنگ سیاه اسپری شده بود و علامت یکی از گروه های نژادپرست روی آن کشیده شده بود.

فلوید 46 ساله، بیست و پنجم ماه می سال گذشته میلادی (پنج مرداد ماه 1399) در حالی که زانوهای پلیس سفیدپوست آمریکا روی گلوی او بود و با صدایی گرفته می گفت نمی توانم نفس بکشم، جانش را از دست داد.

انتشار ویدئو صحنه به قتل رسیدن فلوید موج گسترده ای از اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را در آمریکا در پی داشت که به دیگر کشورهای جهان هم کشیده شد. قتل چند شهروند سیاه پوست دیگر از طریق پلیس آمریکا هم در شعله ور شدن بیش از پیش این اعتراضات موثر واقع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8205

به "نژادپرستان آمریکا به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نژادپرستان آمریکا به مجسمه جورج فلوید هم رحم نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید