هوای ناسالم مرکز برای گروه های حساس

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - کیفیت هوای مرکز طی امروز (25 فروردین ماه) با توجه به کاهش عدم وزش باد موثر و افزایش ترافیک صبحگاهی، در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

هوای ناسالم مرکز برای گروه های حساس

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (25 فروردین ماه) کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

با تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد؛ هرچند با وزش باد نسبتا شدید احتمال گسیل گردوخاک در منطقه ها مستعد وجود دارد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.

تداوم ناپایداری جوی تا صبح روز جمعه (26 فروردین ماه) همراه با وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها سبب برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها خواهد شد. افزایش تندی باد در طول روز، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می کند، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از منطقه ها مستعد و کاهش کیفیت هوا را در پی خواهد داشت. همچنین با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی جمعه و افزایش نسبی ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 106 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 86 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9867

به "هوای ناسالم مرکز برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ناسالم مرکز برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید