پارک ایالتی آب گرم لیارد ریور

به گزارش آریا بلاگ، در جهت بزرگراه آلاسکا که در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شده پارکی ایالتی با تعدادی استخر آب گرم وجود دارد که تفریحگاهی جذاب برای کمپ زدن است. با خبرنگاران همراه شوید تا با این استخر آب گرم در کانادا آشنا شوید.

پارک ایالتی آب گرم لیارد ریور

در جهتی عریض و چوبی که از میان مرداب آب گرم و جنگل شمالی می گذرد قدم بگذارید تا در بزرگترین چشمه های آب گرم کانادا غوطه ور شوید.پارک آب گرم ایالتی لیارد ریور در بریتیش کلمبیا که به دلیل شادابی سرزمین هایش به عنوان دره گرجهتی شناخته می شده دارای هشت استخر است که یکی از آنها برای استحمام نمایندگان در دسترس است. دمای آب در استخر عمومی روستایی بین 42 تا 52 درجه سانتیگراد است که باعث شده این محل استراحتگاهی مناسب برای عبورنمایندگان بزرگراه آلاسکا گردد. بلیندا کلارک مدیر پارک می گوید:

چشمه های آب گرم همه مردم را به خود جذب می نماید. مسافران اولین بار تنها برای یک شب ماندن به اینجا می آیند و در بازدید سال بعدشان یک هفته اقامت می نمایند.

زمان مناسب برای رفتن

پارک، استخر و بزرگراه در تمام طول سال در دسترس است، و هر سه در تابستان بسیار شلوغ می شوند.کلارک سفر در زمستان را توصیه می نماید، زمانی که ترافیک سبک است، جنگل های اطراف در برف آرمیده اند و بخار آب مه تشکیل می دهد و نورهای شمالی در غروب جنبه ای روحانی به فضا می دهند.

نحوه رفتن

چشمه های آب گرم در مایل تاریخی 496 بزرگراه آلاسکا واقع شده اند. از داخل کمپ 5 دقیقه بر روی گذرگاه چوبی روی مرداب قدم بزنید تا به استخر برسید. به اطراف خود نگاه کنید تا گوزن های شمالی و دیگر حیوان های وحشی را در حال تغذیه کردن از مرداب و جنگل ببینید. به محض این که به استخر رسیدید، لباس مناسب استحمام و شنا کردن تن کنید و وسالیل خود را در یکی از 24 قفسه موجود قرار دهید. کناره و پله چوبی ممکن است در زمستان لیز باشد پس باید به آن دقت کنید. محلی برای نشستن در نزدیکی پله ها ساخته شده اما توصیه می گردد برای احساس کردن تغییرات دمای آب در حرکت باشید. ناحیه سمت راست گرمترین قسمت استخر است پس بهتر است از پله سمت چپ برای ورود بهره گیرید تا آرام آرام لذت ببرید. پس از این که مدتی در آب گرم گذراندید با رفتن یا شناور شدن به سمت چپ استخر کمی خنک شوید. در انتهای سمت چپ آب سرد وجود دارد.

محل اقامت

پارک ایالتی مجاور 53 کمپ دارد که با امکانات کامل از 1 می تا 14 اکتبر در دسترس است. شما می توانید در تمامی طول سال در آنجا مستقر شوید و در فصل های ویژه از تخفیف برخوردار شوید. امکان رزرو آنلاین هم وجود دارد. در راستای بزرگراه آلاسکا لوژ آب گرم 12 اتاقی لیارد قرار گرفته است که در تمامی روزهای سال با امکانات کامل و سوخت در دسترس است. لوژ همچنین دارای وسائل و امکانان لازم برای ک مپ زدن و 20 مکان تعیین برای ماشین های کاروان است. اگر 40 دقیقه به سمت جنوب برانید، در کرانه دریاچه منچو لژ نردرن راکیز با اتاق ها، کابین ها و سوییت های رو به دریاچه روبه رو می شوید.

خوردنی ها و نوشیدنی ها

اگر در اطراف چاله آتش کمپ نزده اید، لژ آب گرم لیارد رستورانی معمولی دارد که تنها در تابستان در دسترس است. لژ نردرن راکیز اتاق غذاخوری ای به سبک سویسی دارد که در تمام طول سال حتی برای غیر مهمان ها در دسترس است. این رستوران صبحانه (موزلی با نان تازه)، ناهار و شام سرو می نماید که شامل اشنیتزل با سس قارچ، گولاش مجاری، قزل آلای رنگین کمانی، بامبلبری و پای سیب خانگی است. لژ کول ریور که در نزدیکی است رستورانی دارد که در تمام سال برای عموم باز است. اگر به این مکان زیبا سر زدید، از فروشگاه محلی که مرباها و شکلات های خانگی از میوه های همان جنگل تهیه می نماید دیدن کنید.

قبل از رفتن

مستند تجربه آمریکایی: ساختن بزرگراه آلاسکا که در سال 2005 ساخته شده را ببینید. این مستند شبکه PBS داستان سربازهایی را روایت می نماید که این جهت 2446 کیلومتری را در سال 1942 از بین جنگل های کهن گگردده اند. سربازها همچنین گذرگاه چوبی منتهی به استخر آب گرم را نیز ساخته اند.

حقایق جالب

ماهی ریز آب شیرین که در زیر گذرگاه چوبی در رفت و آمد هستند شبیه چاب (نوعی ماهی) هستند. این ماهی های کوچک در میان ک پورهای آمریکای شمالی بسیار منحصر به فرد هستند زیرا می توانند آبی این چنین گرم را تاب بیاورند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2739

به "پارک ایالتی آب گرم لیارد ریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ایالتی آب گرم لیارد ریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید