پلیس قاتل جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد

به گزارش آریا بلاگ، مقام های ایالت مینه سوتا اتهام مامور پلیسی که زانویش را بر گردن جورج فلوید گذاشته بود به قتل درجه دو تغییر دادند و به علاوه اتهاماتی را علیه سه مامور دیگر حاضر در جریان بازداشت که به مرگ او انجامید، اعلام کردند.

پلیس قاتل جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد

به نقل از بی بی سی، درک شووین ماموری که با فشردن زانو بر گردن جورج فلوید، مرد 46 ساله سیاهپوست باعث مرگ او شد قبلا به قتل درجه سه (غیرعمد) متهم شده بود که حالا این اتهام به قتل درجه دو (شبه عمل) تغییر کرده است. با این حال اتهام قتل درجه سه همچنان در پرونده او می ماند.

براساس اسناد دادگاه، سه افسر دیگر هم که قبلا اخراج شده بودند اکنون به دستیاری و همیاری در قتل متهم شده اند.

مرگ فلوید به اعتراضات گسترده در سراسر آمریکا علیه نژادپرستی و قتل سیاه پوستان به دست ماموران پلیس منجر شده است.

بخش اعظم اعتراضات در هشت روز گذشته مسالمت آمیز بوده است اما تظاهرات در نقاطی به خشونت گرایید و در برخی شهرها مقررات منع رفت و آمد شبانه اعلام شده است.

اتهامات تازه را کیت الیسون دادستان ایالت مینه سوتا اعلام کرد و ایمی کلوبشار سناتور اهل این ایالت گفت که اتهامات تازه گام مهم دیگری در جهت عدالت است.

در مقابل بنجامین کرامپ وکیل خانواده فلوید به شبکه خبری سی ان ان گفت که به اعتقاد آنها اتهامات علیه درک شووین باید قتل درجه یک باشد. او گفت به خانواده فلوید گفته شده که تحقیقات ادامه دارند و ممکن است اتهامات تغییر کنند.

معنی اتهامات چیست؟

براساس قوانین مینه سوتا برای محکوم شناختن کسی در قتل درجه یک و درجه دو باید ثابت شود که نیت متهم کشتن بوده است. در قتل درجه یک در بیشتر موارد باید ثابت کرد که پیشاپیش قصدی برای کشتن در کار بوده است.

محکومیت به قتل درجه سه نیازمند ارائه شواهدی نیست که ثابت کند متهم قصد کشتن قربانی را داشته، بلکه کافی است نشان داده شود که اقدامات قاتل خطرناک بوده و حفظ جان قربانی را در نظر نگرفته است.

روز دوشنبه 25 مه صاحب فروشگاهی در شهر مینیاپولیس با پلیس تماس گرفت تا از جورج فلوید که به دادن یک 20 دلاری جعلی مظنون بود، شکایت کند.

وقتی پلیس به صحنه رسید جورج فلوید در ماشین خود نشسته بود و مست به نظر می رسید. او در برابر انتقال به ماشین پلیس مقاومت کرد چون می گفت از فضاهای تنگ وحشت دارد. درک شووین ماموری که دیرتر سر صحنه رسیده بود او را روی زمین دراز کرد و زانویش را برای 9 دقیقه روی گردن او گذاشت و فشار داد.

فلوید به ماموران می گفت دارد خفه می شود و مادرش را صدا می کرد. با این حال حتی دقایقی بعد از خاموش شدن او، شووین همچنان زانویش را روی گردن او فشار می داد.

مرگ فلوید در دست پلیس بعد از یک رشته حوادث مرگبار مشابه برای سیاه پوستان از جمله مایکل بران در فرگوسن میزوری، اریک گارنر در نیویورک و سایرینی روی می دهد که مرگ آنها در سال های اخیر به راه افتادن جنبش جان سیاهان ارزش دارد منجر شده است.

برای بسیاری خشم از مرگ جورج فلوید همچنین منعکس کننده سرخوردگی نسبت به نابرابری اجتماعی-اقتصادی و تبعیض است.

همزمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انکار کرده که جمعه شب در جریان تظاهرات ضدنژادپرستی به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید پناه برده بود.

او به رادیو فاکس نیوز گفت که روز جمعه برای بازرسی و فقط برای مدتی خیلی کوتاه به آنجا رفت.

محوطه اطراف کاخ سفید در روزهای اخیر مثل خیلی دیگر از شهرهای آمریکا شاهد تظاهرات بوده است.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که ترامپ را محافظان شخصی او جمعه شب به این پناهگاه بردند.

ترامپ گفت: این گزارش غلط بود. من برای مدت خیلی کوتاهی آنجا بودم. و عمدتا برای بازرسی بود... چون شاید روزی به کار آید.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3426

به "پلیس قاتل جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس قاتل جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید