پورشیب: بازنگری نکردن WKF در برگزاری مسابقات لغو شده، بی عدالتی است، سکوتم همیشگی نیست

به گزارش آریا بلاگ، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: اگر درباره برگزاری مجدد مسابقات کسب سهمیه بازنگری صورت نگیرد، WKF مرتکب یک بی عدالتی عظیم شده است.

پورشیب: بازنگری نکردن WKF در برگزاری مسابقات لغو شده، بی عدالتی است، سکوتم همیشگی نیست

ذبیح الله پورشیب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عدم کسب سهمیه المپیک توکیو با وجود حضور در میان بهترین های سنگین وزن دنیا گفت: ابتدا خدا را شکر می کنم که سال 98 را از لحاظ کسب نتیجه خوب به پایان رساندم و در مجموع عملکردم بد نبود. در سال گذشته پیروز به کسب شش مدال (چهار مدال طلا و دو مدال نقره) شدم و در هر شرایطی شکرگذار خدا بودم. اعتقاد دارم لطف خدا همواره شامل حال من بوده است.

وی توضیح داد: درباره عدم کسب سهمیه المپیک نیز ناامید نمی شوم. اصلاً هیچ وقت در زندگی و کاراته ناامید نشده ام. در حال حاضر المپیک توکیو قرار است با یک سال تأخیر برگزار گردد و چنانچه شرایطی به وجود بیاید که مسابقاتی که لغو شده است دوباره برگزار گردد، کوشش خواهم کرد خود را در رقابت سهمیه المپیک حفظ کنم و مانند سال های گذشته تمام انرژی خود را برای کسب نتایج خوب برای کاراته ایران بگذارم.

کاپیتان تیم ملی کاراته در مورد اینکه چقدر امیدوار است که با تعویق المپیک، فدراسیون دنیای مسابقات لغو شده را مجدداً برگزار کند، گفت: متأسفانه فدراسیون دنیای با شیوع ویروس کرونا خیلی زود و عجولانه تصمیم گرفت و قطعاً پشیمان شد. فدراسیون دنیای با لغو مسابقات مراکش سریعاً به دنبال جایگزین کردن مسابقات دیگر بود، اما نمی دانست که کرونا تا این حد دامن گیر دنیا خواهد شد. جدا از من، خیلی از کاراته کاهای کشورهای دیگر هنوز شانس کسب سهمیه المپیک را داشتند.

پورشیب خاطر نشان کرد: هشت تا 12 نفر از کاراته کاهای دنیا همچنان شانس کسب سهمیه را داشتند و با تعویق مسابقات کسب سهمیه المپیک این شانس از این نفرات گرفته شد. در سایر رشته های ورزشی با تعویق المپیک شاهد هستیم مسابقات کسب سهمیه به اواخر سال 2020 و حتی 2021 منتقل شد و این احتمال وجود دارد که در کاراته نیز مسابقات لغو شده برگزار یا حتی شرایط جدیدی را در نظر بگیرند. به هرحال این اتفاقی است که افتاده و من نیز باید منتظر تصمیم و اتفاقات آینده باشم.

وی درباره واکنش کاراته کاهای دنیا به تصمیم فدراسیون دنیای گفت: بسیاری از کاراته کاها به وسیله فدراسیون کاراته کشورشان و کمیسیون ورزشکاران المپیک پیگیر این موضوع هستند. این نفرات به وسیله نامه نگاری کمیسیون ورزشکاران کشورشان خواهان این هستند که مسابقاتی که لغو شده است دوباره برگزار گردد، چرا که با این تصمیم شانس حضور در المپیک از آنها گرفته شده است.

کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان تأکید کرد: تعویق یک ساله المپیک این فرصت را در اختیار فدراسیون دنیای قرار داده است تا مسابقات را برگزار کند. اگر درباره برگزاری مجدد مسابقات کسب سهمیه بازنگری صورت نگیرد، WKF مرتکب یک بی عدالتی عظیم شده است. در این مدت همه از شرایط و برگزاری مسابقات متعدد کسب سهمیه المپیک ناراضی بودند و فشار مسابقات و آسیب دیدگی دامن همه کشورها و ورزشکاران از جمله تیم ملی کشورمان را گرفت. با این حال همه کشورها و ورزشکاران در مسابقات متعدد کسب سهمیه المپیک حاضر شدند تا پیروز به کسب سهمیه المپیک شوند و باید در این شرایط مسابقات به جامانده نیز برگزار گردد.

پورشیب توضیح داد: متأسفانه شرایط و نوع برگزاری مسابقات کاراته و جهت کسب سهمیه المپیک با سایر رشته ها متفاوت بود و امیدوارم حالا که فرصت است بی عدالتی به پایان برسد و فدراسیون دنیای تدابیری را اتخاذ کند تا مسابقات لغو شده برگزار گردد. قطعاً اینکه تکلیف ورزشکاری یک سال و چند ماه قبل از برگزاری مسابقات المپیک تعیین باشد، جالب نیست.

وی در مورد انتشار پستی در فضای مجازی و اشاره به تنهایی خود در جهت کسب سهمیه المپیک گفت: یکسری واقعیت ها را زمان تعیین کرد و در مورد بعضی مسائل نیز به وقتش صحبت خواهم کرد. همواره بی حاشیه بودم و دوست نداشتم تیم و من وارد حاشیه شویم. سعی کردم سرم به کار خودم باشد و مقابل کسانی که انتقاد، تخریب و کوشش می کردند تا من را وارد حاشیه کند همواره سکوت کنم. البته این گونه نیست که متوجه این موضوعات نباشم یا خدای نا نموده تو سری خور باشم، اما نخواستم حاشیه ایجاد کنم و سکوت کردم. قطعاً با وجود اینکه نشان دادم شکیبا هستم، اما این سکوت همیشگی نیست و در زمان مناسب در مورد بعضی مسائل صحبت خواهم کرد.

دارنده مدال برنز دنیا راجع به حمایت ملی پوشان و گنج زاده رقیب مستقیم او از نقش حمایتی پورشیب گفت: قطعاً نقش عظیم بودن در تیم از لحاظ کسوت و شرایط سنی کار را سخت می نماید. کاپیتان بودن توضیح وظایفی دارد که باید همواره حواست به آن باشد. در سالیان اخیر همواره در تمام اردوها حاضر بودم و در تمرینات غیبت نداشتم. حتی بعضی اوقات با وجود مرخصی بعضی بازیکنان، سرمربی تیم ملی اعتقاد داشت باید به عنوان کاپیتان در تمرینات حضور داشته باشم.

پورشیب خاطر نشان کرد: همه می دانند در هر شرایطی منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دادم و هرگاه نیز اتفاقات و شرایطی به وجود آمده است منافع تیم ملی برایم مهمتر بوده است و این فرایند تا زمانی که در تیم ملی باشم ادامه خواهد داشت. قطعاً ارتباط خوب بین بچه های تیم ملی نیز باعث کسب نتایج خوب در سالیان اخیر شده است و همواره کوشش کردم ارتباط خوبی نیز با همه اعضای تیم با رعایت حریم ها داشته باشم. بچه ها طی این سال ها نیز همواره کنارم بودند و حس و انرژی خوبی را منتقل کردند و حتی با وجود رقابت بچه ها کوشش کردیم این رقابت سالم باشد و نام ایران از هر چیزی مهمتر باشد.

کاپیتان تیم ملی با اشاره به رقابت با سجاد گنج زاده گفت: من و سجاد در سالیان اخیر در کنار هم تمرین کردیم و در مسابقات حضور داشتیم و همدیگر را حمایت کردیم. این حمایت و رقابت سالم باعث شد هر دو نفر نتایج خوبی را کسب کنیم و در رنکینگ دوم و سوم المپیک حضور داشته باشیم. شاید اگر یکی از ما دو نفر حضور نداشت نتایج به گونه ای دیگر و کمرنگ تر می شد. خوشحالم که هم تیم های خوبی دارم و افتخار می کنم که در کنار این نفرات تمرین می کنم. همواره نیز به عنوان عظیم تیم به بچه ها گفتم برای نام ایران و پرچم کشور بجنگند که در آخر نگویند فرصتی را از دست دادیم و پشیمان هستیم.

قهرمان کاراته آسیا در مورد تعویق یک ساله المپیک و تأثیر آن بر عملکرد کاراته ایران گفت: شرایط برای همه کشورها یکسان است و تمام بازیکنان خوب دنیا برای کسب سهمیه در 21 تورنمنت حضور داشتند. نمی توانیم بگویم تعویق یک ساله برای ما خوب یا بد خواهد بود. قطعاً هر کشوری، فدراسیون، تیم و کادرفنی برنامه ریزی درست و حسابی داشته باشد با تعویق یک ساله المپیک دچار مشکل خاصی نخواهد شد. این تعویق تفاوتی ایجاد نمی نماید، چون زمان زیاد است می گردد برنامه ریزی داشت و به اهداف خود رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2913

به "پورشیب: بازنگری نکردن WKF در برگزاری مسابقات لغو شده، بی عدالتی است، سکوتم همیشگی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشیب: بازنگری نکردن WKF در برگزاری مسابقات لغو شده، بی عدالتی است، سکوتم همیشگی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید