پیشنهاد اقامت دائم استرالیا به 10 هزار هنگ کنگی

به گزارش آریا بلاگ، همزمان با ادامه نگرانی های غربی ها درباره تحمیل قانون امنیت ملی از سوی چین به هنگ کنگ، برای حدود 10 هزار نفر از دارندگان پاسپورت هنگ کنگی که در حال حاضر در استرالیا هستند، امکان درخواست برای اقامت دائم این کشور فراهم شده است.

پیشنهاد اقامت دائم استرالیا به 10 هزار هنگ کنگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس اسوسییشن، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز پنج شنبه اعلام کرد کشورش توافق استرداد مجرم با هنگ کنگ را به حالت تعلیق درآورده و ویزاهای ساکنان هنگ کنگی این کشور را تمدید نموده است.

الن تاج، وزیر مهاجرت استرالیا روز یکشنبه (امروز) طی مصاحبه ای گفت، هنگ کنگی های ساکن استرالیا زمانی که ویزاهای فعلی شان منقضی گردد، می توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند.

وی به بنگاه خبررسانی استرالیا گفت که درخواست دهندگان پیش از آنکه اقامت دائم را کسب نمایند، باید در آزمون های شخصیت و امنیتی قبول شوند.

وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرد: بنابراین فرایند دریافت اقامت دائم به صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد؛ اما مسلماً راه آسان تری برای اقامت دائم بوده و البته زمانی که شما یک مقیم دائم استرالیا باشید، آن وقت راهی هم برای کسب شهفرایندی استرالیا پیش روی شماست.

وی ادامه داد: اگر مردم واقعاً تحت آزار هستند و می توانند چنین پفراینده ای را اثبات نمایند، آن وقت قادر خواهند بود با هر شرایطی که دارند، برای یکی از ویزاهای بشردوستانه ما اقدام نمایند.

نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه طیفی از ویزاهای استرالیا را معرفی کرد که می توانند بین دو تا پنج سال تمدید شوند و راه هایی نیز برای دریافت ویزای اقامت دائم این کشور ارائه داد.

آنچه موریسون اعلام کرد، به دنبال اقدام مشابهی از سوی بریتانیا انجام می گیرد. این کشور نیز حق اقامت برای سه میلیون هنگ کنگی را تمدید کرد؛ در حالی که کانادا هم به پیمان استرداد خود با هنگ کنگ مشکوک بوده و به دنبال گزینه های دیگر، از جمله مهاجرت است.

در حال حاضر به بیش از 27 هزار دانشجوی چینی در استرالیا اجازه اقامت دائم داده شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3859

به "پیشنهاد اقامت دائم استرالیا به 10 هزار هنگ کنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد اقامت دائم استرالیا به 10 هزار هنگ کنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید