کارشناس آلمانی: خطر تروریسم داعش در آلمان همچنان واقعی است

به گزارش آریا بلاگ، یک کارشناس برجسته آلمانی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در اتوبان برلین انتقاد شدیدی به بی توجهی و سهل انگاری مقامات در مبارزه با تروریسم داعش وارد نموده و این خطر را همچنان واقعی دانست.

کارشناس آلمانی: خطر تروریسم داعش در آلمان همچنان واقعی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کلایدیا فان لاک، از کارشناسان برجسته آلمانی با توجه به تصادف عمدی اخیر در اتوبان برلین که با انگیزه تروریستی صورت گرفته است در گفتگویی با سایت رادیو آلمان تاکید نمود که خطر تروریسم افرطی هرگز رفع نشده بود.

وی با اشاره به حملات تروریستی که اخیرا از طرف گروه های راست افراطی بخصوص علیه سیاستمداران آلمانی شکل گرفت و بحث هایی که در کشورش دربار نفوذ راستگرایان افراطی به نیروهای پلیس شکل گرفته است گفت: خطر دیگری از نظر ما دور مانده است و ما تقریبا آن را فراموش نموده ایم.

وی با اشاره به تصادف اخیردر اتوبان برلین که انگیزه تروریستی داشت گفت: بسیاری دیگر از خطری که از طرف افراط گرایان و تروریسم داعش ایجاد می گردد مطلع نیستند و آن را به دست فراموشی سپرده اند... (با حمله اخیر در اتوبان برلین) خاطرات حمله تروریستی دسامبر سال 2016 ناگهان دوباره زنده شد. در این حادثه تروریستی انیس العامری، از اعضای تروریسم داعش با کامیونی به بازارچه کریسمسی در برلین حمله نموده و 12 نفر را به قتل رساند.

این کارشناس برجسته آلمانی تاکید نمود که حادثه اخیر اتوبان برلین شباهت هایی به حادثه تروریستی سال 2016 داشت. وی اضافه نمود: یک تبعه عراقی روی یکی از اتوبان های شهر برلین رانندگی نموده و مانند انیس العامری از اتومبیل خود به عنوان سلاح استفاده می نماید و به صورت هدفمند به انسان ها از جمله یک موتورسوار حمله می نماید.

فان لاک همچنین توضیح داد: آنچه که واضح است این است که خطری که از طرف داعش ایجاد می گردد هرگز از بین نرفته بود. این خطر همچنان واقعی است. دولت و جامعه مدنی نباید مبارزه با این تهدید را دست کم بگیرند. در اینجا باید نه تنها مسئله سرکوب این خطر بلکه پیش گیری از آن و جلوگیری از روی آوردن افراد به افراط گرایی مطرح باشد.

دادستانی کل فدرال آلمان روز گذشته از وقوع یک تصادف زنجیره ای عمدی در اتوبانی در برلین اطلاع داد که انگیزه های تروریستی داشته و منجر به مجروحیت شدید چندین نفر شده است.

چندین نفر در حدود سه تصادف عمدی که یک تبعه عراقی 30 ساله با خودروی خود در اتوبانی در برلین ایجاد کرد به شدت مجروح شدند.

سخنگوی دادستانی کل فدرال آلمان اعلام نموده که تحقیقات درباره این راننده عراقی به اتهام قتل در حال اجرا است. به گفته وی این تصادف عمدا صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: شرایط موجود دال بر وقوع یک تصادف غیر عمد نیست. در این حادثه یک موتور سوار به شدت مجروح شده و بر اساس اطلاعات آتش نشانی سه نفر به صورت جدی و سه نفر دیگر هم سطحی مجروح شده اند.

به گفته پلیس وقتی که راننده عراقی توسط پلیس متوقف شد اعلام نمود که یک جعبه مهمات به همراه دارد.

این جعبه فلزی توسط پزشکی قانونی آنالیز شد و بعد از باز شدن در جعبه اثری از مهمات و مواد منفجره در آن نبوده و تنها بعضی ابزار آلات معمولی در آن وجود داشت. در خودروی این تبعه عراقی هم هیچ مواد منفجره ای کشف نشد.

به نوشته رسانه های آلمانی مظنون ترور قبل از این اقدام بعضی اطلاعات درباره این جنایت برنامه ریزی شده را در اینترنت منتشر نموده بود. وی در صفحه فیس بوک خود تصاویر خودروهایی که وی بعدا با آن تصادفی عمدی را ایجاد می نماید با بعضی عبارات مذهبی منتشر نموده بود.

تحقیقات دادستانی فدرال آلمان درباره این حادثه تروریستی همچنان ادامه دارد. این تصادف عمدی منجر به مسدود شدن چند ساعته این اتوبان مهم در شهر برلین شد. برای انجام آنالیز های لازم بخش هایی از این اتوبان در صبح چهارشنبه هم همچنان مسدود بود. پلیس همچنین برای فیلمبرداری های هوایی از محل حادثه از عملیات پهپادی استفاده کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4224

به "کارشناس آلمانی: خطر تروریسم داعش در آلمان همچنان واقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس آلمانی: خطر تروریسم داعش در آلمان همچنان واقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید