کتابخانه ای که به همت رفتگران شکل گرفت

ماموران جمع آوری زباله و رفتگران ترکیه ای با جمع آوری چندین تن کتاب از سطل های زباله سطح شهر یک کتابخانه تشکیل دادند.

کتابخانه ای که به همت رفتگران شکل گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ اینجنیرینگ، کتاب ها از مهم ترین ابزار برای ثبت تاریخ و حفظ دانش محسوب می شوند؛ با این حال معمولا پس از آن که اطلاعات شان دیگر برای خواننده جذابیت نداشته باشد دور انداخته می شوند؛ این یعنی روزانه هزاران کتاب در سیستم گردش زباله ای کشورهای سراسر دنیا از بین می رود، اما یک گروه از رفتگران و ماموران جمع آوری زباله در آنکارا امیدوارند بتوانند این حقیقت تلخ را تغییر دهند. آن ها به یکدیگر پیوستند و با یاری همدیگر یک کتابخانه عمومی از کتاب هایی را که قرار بود به زباله دان های بزرگ شهر منتقل شوند، افتتاح کردند. آن ها با اعتقاد به این که زباله یک فرد می تواند گنجینه فرد دیگری باشد، سعی دارند تاریخ و دانش را حفظ نمایند.

ماموران جمع آوری زباله ماه ها زمان صرف جمع آوری کتاب هایی کردند که در سطل های زباله سطح شهر رها شده بودند. اقدام این گروه قدردانی و توجه ساکنان را به دنبال داشت. بعضی از ساکنان مناطق مختلف آنکارا برای تشویق این اقدام ماموران جمع آوری زباله، تعدادی کتاب به کتابخانه آن ها اهدا کردند.

در ابتدا، استفاده از این کتابخانه تنها برای کارمندان شهرداری و خانواده های شان مقدور بود، اما پس از افزایش تعداد کتاب ها و بیشتر شدن محبوبیت کتابخانه در بین مردم، درهای این کتابخانه از سپتامبر سال 2018 به روی عموم مردم باز شد.

در حال حاضر بیش از شش هزار کتاب از حوزه های مختلف در این کتابخانه وجود دارد. حتی بخش کتاب بچه ها و کتاب های مصور نیز در این کتابخانه کتاب های فراموش شده راه اندازی شده است.

ماموران جمع آوری زباله پس از طی مراحل مختلف برای اخذ مجوز، توانستند یک کارخانه متروکه را به عنوان محل احداث این کتابخانه انتخاب نمایند.

حالا این کتابخانه به تمامی علاقه مندان کتاب هایی را به مدت دو هفته امانت می دهد. یکی از مسئولان آنکارا بیان نمود: با احداث این کتابخانه و استخدام کارمندان تمام وقت، فرصت های شغلی جدیدی فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1398 شناسه مطلب: 815

به "کتابخانه ای که به همت رفتگران شکل گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه ای که به همت رفتگران شکل گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید