کودایی: از دعای مادرم احساس غرور کردم، نان بازویم را می خورم، خوشحالم که اعتماد کادر فنی را جلب کردم

به گزارش آریا بلاگ، دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره غیبت مسئولان شهرش در مراسم استقبال، گفت: امیدوارم تمام ورزشکارانی که افتخارآفرینی می نمایند بیشتر از این دیده شوند و از آنها حمایت اقتصادی و معنوی گردد.

کودایی: از دعای مادرم احساس غرور کردم، نان بازویم را می خورم، خوشحالم که اعتماد کادر فنی را جلب کردم

زهره کودایی پس از درخشش در مرحله مقدماتی مسابقات جام ملت های آسیا و صعود به جام ملت های آسیا به شهرش برگشت اما با غیبت مسئولان روبرو شد. وی در این خصوص به خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گفت: متاسفانه زمانی که من رسیدم جز خانواده ام کسی نیامده بود. بالاخره ورزشکار حرفه ای چشم امیدش به این است که کوشش کند و زحمت بکشد و افتخارآفرینی کند. من هم جزو آن دسته ورزشکارانی بودم که واقعا کوشش کردم تا برای اولین بار در تاریخ فوتبال بانوان ایران به مرحله بعد صعود کنیم.

دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران، اضافه نمود: انتظارم خیلی بیشتر از اینها بود که مسئولان حداقل پیگیری می کردند که من چه زمانی به شهرم می رسم. نمی دانم چه بگویم، اما هیچ چیزی از من کم نمی گردد، چون در کارم همواره توکلم به خدا بوده است و نان بازویم را خوردم و از این به بعد هم همین روال را ادامه می دهم.

وی با اشاره به نقش حمایت های مسئولان در پیشرفت ورزشکاران، گفت: نمی دانم چه بگویم! مسئولی به استقبال من نیامده است، اما انتظار داشتم و فکر می کردم با استقبالشان روبرو می شوم و از من حمایت می نمایند و به من روحیه بدهند که متاسفانه این اتفاق صورت نگرفت. با این وجود ناراحت نیستم و اعتقاد دارم هر کسی باید دستش را در دست خدا بگذارد و خدا یاریش کند تا به جایی رسیده و پیروز گردد.

کودایی ادامه داد: امیدوارم تمام ورزشکارانی که افتخارآفرینی می نمایند بیشتر از این دیده شوند و از آنها حمایت اقتصادی و معنوی گردد، چون بالاخره زحمت می کشند و افتخارآفرینی می نمایند. امیدوارم مسئولان بدانند چه کسانی برای بالا رفتن پرچم سه رنگ ایران کوشش و افتخارآفرینی می نمایند.

وی در مورد نقشی که در صعود ایران به مسابقات جام ملت های آسیا داشته است، گفت: اول خواست خدا بوده و ما جواب زحمات چندین ماهه مان را گرفتیم. در آن لحظه خدا خیلی به ما یاری کرد و دعای خانواده و مادرم پشت سرم بود که توانستم دو پنالتی را مهار کنم و من کاری جز وظیفه ام را انجام ندادم.

دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه برای کسب این پیروزیت کوشش نموده است، گفت: من واقعا وظیفه ام را در زمین انجام دادم و همه بازیکنان و کادر فنی کوشش کردند که توانستیم از این بازی با پیروزی و سربلندی بیرون بیاییم برای من خیلی ارزشمند است و با خوشحالی تمام کسانی که پیگیر این موضوع بودند ما هم خوشحالیم و به آنها افتخار می کنیم.

وی درباره گرفتن دو پنالتی مهم در مسابقه با اردن، گفت: می دانستیم چه بازی حساسی داریم و از توانایی تیم اردن هم خبر داشتیم آنها تیم یک دستی داشتند و تیمی بازی می کردند، اما خدا را شکر با برنامه ای که کادر فنی به بازیکنان گوشزد نموده بود توانستیم تمام راه های گلزنی آنها را ببندیم و تا دقیقه 90 مسابقه، بازی با تساوی شد و کار به ضربات پنالتی کشید.

کودایی ادامه داد: در آن شرایط همه تمرکزم این بود که آرام باشم و به این فکر می کردم که باید حداقل دو پنالتی را بگیرم، چون 2،3 روز قبل از این بازی خیلی شرایط پنالتی را تمرین کردیم و احتمال می دادیم که بازی به ضربات پنالتی کشیده گردد و خدا را شکر در ضربات پنالتی خیلی با اعتماد به نفس و بدون استرس درون دروازه ایستادم و توانستم دو پنالتی را بگیرم. امیدوارم افتخارآفرینی تیم ملی ادامه دار باشد و کسانی که دلشان با ما بود شاهد درخشش ما باشند.

کودایی بعلاوه درباره انتشار ویدئویی که مادرش حین تماشای بازی او را دعا می کرد، گفت: با احترام به همه مادران ایران زمین و طلب آمرزش برای کسانی که در میان ما نیستند فکر می کنم بزرگترین دارایی هر شخصی خانواده و پدر و مادرش است. من هم نمی دانستم که مادرم بازی را می بیند و وقتی که به هتل رسیدم فیلمش را دیدم و واقعا آن لحظه احساس غرور کردم و خیلی ذوق زده شدم وقتی دیدم مادرم از راه دور برایم دعا می نماید.

وی افزود: بعد از خدا دعای مادرم در عملکرد فنی من خیلی تاثیر داشت و وقتی به خانه رسیدم دستش را بوسیدم و امیدوارم تمام مادران ایران زمین سلامت باشند، چون حس مادر به فرزند، حس فوق العاده ای است که هیچ وقت برای کسی تکرار نمی گردد.

دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره انتخابش در اردوهای پایانی به تیم ملی، گفت: بعد از اینکه خانم ایراندوست سرمربی تیم ملی شد اردوی یک هفته ای در بلاروس بود که دو بازی محبت آمیز با بلاروس و ازبکستان انجام شد و بعد از اردوی بلاروس به تیم اضافه شدم و از آن موقع در اختیار تیم ملی بودم تا بازی های پیش رو که خدا را شکر پیروز شدیم به مرحله نهایی صعود کنیم.

وی بعلاوه درباره انتخابش برای دو بازی حساس مقدماتی جام ملت های آسیا از میان دروازه بان های دیگر بویژه زهرا خواجوی، گفت: با تمام احترامی که برای دروازه بان های تیم ملی قائل هستم هر کدامشان توانا هستند و از نظر فنی خیلی بالا هستند. ما بیرون از زمین مسابقه با هم دوست هستیم، اما در زمین واقعا رقابت کردیم و خدا را شکر بعد از چهار ماهی که تمرین کردیم بالاخره صلاح کادر فنی در این بود که باتوجه به اردوها و تمریناتی که داشتیم من برای این دو مسابقه انتخاب شدم و خوشحالم که توانستم اعتماد کادر فنی را جلب کنم و از آنها به علت این اعتماد تشکر می کنم و امیدوارم در مراحل بعد هم به تیم ملی یاری کنم.

لازم به ذکر است؛ کودایی که سال گذشته در تیم سپاهان اصفهان بازی می کرد، سال جاری با تیم ذوب آهن اصفهان قرارداد بسته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8235

به "کودایی: از دعای مادرم احساس غرور کردم، نان بازویم را می خورم، خوشحالم که اعتماد کادر فنی را جلب کردم" امتیاز دهید

1 کاربر به "کودایی: از دعای مادرم احساس غرور کردم، نان بازویم را می خورم، خوشحالم که اعتماد کادر فنی را جلب کردم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودایی: از دعای مادرم احساس غرور کردم، نان بازویم را می خورم، خوشحالم که اعتماد کادر فنی را جلب کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید