60 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران- معاون وزیر ارتباطات با تشریح جزییات تخصیص 60 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب، گفت: دانشجویان و طلاب از امروز می توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir و وارد کردن اطلاعات لازم، تقاضای خود را ثبت نمایند.

60 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران به نقل از ایرنا، در آستانه سالگرد ورود پاندمی کرونا به کشور و با کاربردی شدن الگوهای مبتنی بر فاصله گذاری اجتماعی نظیر آموزش مجازی در زیست اجتماعی ایرانیان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چندین مرحله اقدام به حمایت گسترده از اساتید، دانشجویان، طلاب حوزه های علمیه و دانش آموزان و معلمان نموده است.

ستار هاشمی معاون وزیر ارتباطات که مجری طرح تخصیص اینترنت رایگان برای بخش آموزش کشور است، به خبرنگار مالی ایرنا گفت: در امسال با رایگان سازی پهنای باند مصرفی سامانه شاد، تا حدود زیادی دغدغه خانواده ها برای اتصال دانش آموزان به این شبکه برطرف شد تا عدالت آموزشی در میان دانش آموزان برقرار گردد.

ستار هاشمی درباره اختصاص اینترنت برای دانشجویان و طلاب، گفت: برای دانشگاه ها با توجه به تعدد و تنوع موضوعی و گستردگی جغرافیایی در سراسر کشور، ابتدا بالغ بر 4700 سامانه آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه های علمیه شناسایی و با ثبت اطلاعات فنی آنها در سامانه بیلینگ اپراتورهای ثابت و سیار، اتصال به سامانه های مذکور رایگان شد اما استمرار و پشتیبانی از این فرآیند به علت تعدد اپراتورها و همچنین تغییرات مستمر اطلاعات فنی و IP های سامانه های آموزش مجازی با پیچیدگی ها و اشکالات اجرایی همراه بود.

معاون وزیر ارتباطات تاکید نمود: به همین دلیل با بازنگری در شیوه اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان و طلاب سراسر کشور و با هدف روان سازی و افزایش رضایت دانشجویان و طلاب، 60 گیگ اینترنت رایگان به هر دانشجو و طلبه برای مدت 6 ماه اختصاص یافت تا اینترنت لازم برای استفاده از امکانات آموزش مجازی فراهم گردد.

وی با اشاره به امتیازات این شیوه برای دانشجویان و طلاب گفت: در این راه چاره جدید تا حد زیادی هزینه های آموزش مجازی بیش از 4 میلیون نفر از دانشجویان و طلاب کاهش پیدا می نماید و با توجه به ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات تمامی تبادلات سامانه های مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات صورت می گیرد که این موضوع نیز به کاهش هزینه های ارتباطی دانشجویان یاری خواهد نمود.

هاشمی اضافه کرد: دانشجویان و طلاب از امروز می توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir و ثبت اطلاعات لازم، تقاضای خود را برای استفاده از 60 گیگ اینترنت رایگان اهدایی، ثبت و پیگیری نمایند تا در کوتاه ترین زمان ممکن اینترنت رایگان به وسیله اپراتورها در حساب کاربری آن ها لحاظ گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دیروز در این باره گفت: با توجه به شکایات متعددی که از دانشجویان دریافت نموده بودیم، نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی در ترم دوم تغییر کرد.

محمدجواد آذری جهرمی اضافه کرد: با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم، به جای رایگان کردن سایت دانشگاه ها، به هر دانشجو و طلبه، یک بسته 60 گیگابایتی اینترنتی اهدا می گردد.

جهرمی گفت: مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید نیز وجود ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6393

به "60 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان و طلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید