8 راه ساده برای تیز کردن چاقوی آشپزخانه

به گزارش آریا بلاگ، چاقوهای آشپزخانه بعد از استفاده متوالی، کند می شوند که می توان با آموزش تیز کردن چاقو با وسایل دم دستی آنها را مانند روز اول تیز کنید.

8 راه ساده برای تیز کردن چاقوی آشپزخانه

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که با یک چاقوی کند روبرو شوید. چاقوی کند نه تنها کلافه نماینده است، بلکه خطر آن هم بیشتر است زیرا شما به آن نیرو وارد می کنید تا بهتر کار کند. در نتیجه ممکن است کار به جاهای باریک برسد و همین نیروی بیش از حد، کنترل چاقو را از دست شما بگیرد. خبرنگاران در این قسمت روش های تیز کردن چاقو را به شما آموزش خواهد داد.

استفاده از یک ماگ

اگر می خواهید چاقوی خود را تیز کنید، همه آن چیزی که احتیاج دارید، یک جسم زبر و سفت است. ماگ دقیقا همان وسیله ای است که به آن احتیاج دارید. بیشتر ماگ ها از جنس سرامیک هستند. سرامیک هم یک ماده بسیار سفت و سخت است. به همین خاطر می توانید برای تیز کردن چاقو از آن بهره ببرید. برای انجام این کار ماگ را برعکس کنید و در پی قسمت زبر و دایره ای شکل در انتهای آن باشید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که چاقو را روی این قسمت بکشید. فقط به زاویه چاقو دقت کنید؛ دقیقا مثل همان موقع که از چاقو تیزکن استفاده می کنید و بعد از چند بار، می توانید به سراغ طرف دیگر چاقو بروید.

استفاده از یک چاقوی دیگر

بله، برترین راه برای تیز کردن چاقو می تواند استفاده از یک چاقوی دیگر باشد. اگر ماگ و یا بشقاب نتوانست چاقوی شما را تیز کند، می توانید به سراغ یک چاقوی دیگر بروید اما قبل از این کار بسیار مهم است که روش انجامش را بلد باشید. قرار نیست که لبه های چاقو را به یکدیگر بمالید. اگر این کار را انجام دهید، هر دو چاقو را خراب می کنید.

در چنین حالتی می توانید از پشت لبه چاقو برای تیز کردن بهره ببرید. تیزی یا برآمدگی چاقوی دیگر را در جهت مخالف لبه بگیرید که برای تیز کردن استفاده می گردد.

استفاده از بشقاب

در آشپزخانه چیزهای سرامیکی زیادی وجود دارد. انتهای بشقاب هم معمولا یکی از همین مواردی است که برای تیز کردن چاقو به درد می خورد؛ دقیقا مانند روش قبل که بشقاب را برعکس می کنید. قسمت زبر دایره ای شکل را پیدا کنید و با همان روش، چاقو را تیز کنید.

کاغد سنباده

زمانی که راجع به زبری صحبت می کنیم، هیچ چیز برتر از کاغذ سنباده نیست. سمباده به میزان کافی می تواند برای تیز کردن چاقو مناسب باشد . البته نباید آغاز به کشیدن کاغذ سمباده روی چاقو کنید. به جای آن می توانید چاقو را به کاغذ سنباده بزنید. البته شاید این کاغذ کوچک به نظر برسد اما مطمئن باشید که تفاوت زیادی را در تیزی چاقو مشاهده خواهید کرد.

اگر کاغذ سنباده را روی چاقو بکشید، احتمال بریدن دست وجود دارد. فقط کافی است که کاغذ سنباده را روی یک سطح صاف قرار دهید و سپس با لبه های چاقو روی آن بکشید.

استفاده از سوهان ناخن

اگر از آشپزخانه بیرون بیایید، می بینید که اجسام دیگری هم هستند که برای تیز کردن چاقو مناسب می باشند. سوهان ناخن استیل می تواند چاقو را هم تیز کند. دلیل آن هم زبری روی سوهان ناخن می باشد. اگر سوهان شما زبر نیست، پس در این مورد کارآمد نخواهد بود.

لیوان

آیا می دانستید که لیوان یک جسم سفت و سخت است؟ به همین خاطر برای تیز کردن چاقو گزینه مناسبی می باشد. اگر لبه یک لیوان شکسته را مشاهده نموده باشید، قطعا به زبری و سفتی داخل آن پی خواهید برد. کافی است که یک لیوان شکسته پیدا کنید و چاقو را روی آن بکشید. بعلاوه می توانید از پشت و قسمت زیر لیوان بهره ببرید.

آجر

اگر انجام کار قبلی برایتان سخت است، می توانید از آجر بهره ببرید. آجر می تواند مانند سنگ های چاقو تیزکن عمل کند و یک جسم ایده آل است. فقط کافی است که چاقو را به لبه های زبر آجر بکشید.

سنگ

مجبور نیستید که همواره در پی آجر بگردید. سنگ های صاف هم می توانند به شما یاری نمایند. کافی است که داخل یک باغچه بروید و سنگ هایی با سطوح صاف را پیدا کنید و از لبه تیز آنها برای تیز کردن چاقو بهره ببرید. برای برترین نتیجه بهتر است سنگ را از قبل کمی خیس کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تفاوت برنج ایرانی و خارجی چیست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 10489

به "8 راه ساده برای تیز کردن چاقوی آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 راه ساده برای تیز کردن چاقوی آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید