اخبار اقتصادی

اقدام عجیب بن سلمان درباره جزیره شیعه نشین تاروت

در پی انتشار اخباری مبنی بر سرمایه گذاری 702 میلیون دلاری عربستان سعودی در پروژه گردشگری جزیره شیعه نشین تاروت، انجمن مخالفان شبه جزیره عربستان نسبت به کوشش ریاض برای تغییر هویت عربی و اسلامی این جزیره هشدار داد.

8 آذر 1401

فعالیت های آموزش و پرورش باید تنها در حوزه تعلیم و تربیت باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش وپرورش در همه جهان تنها کار تعلیم و تربیت را بر عهده دارد.

12 آبان 1401

رونمایی از تجهیزات دانش بنیان ریلی در هفته آینده

مدیرعامل شرکت راه آهن کشور از فراوری دانش بنیان بخشی از تجهیزات مورد احتیاج ریلی در کشور و رونمایی از آن در هفته آینده اطلاع داد.

29 مهر 1401

چطور مقایسه قیمت قبل از خرید بلیط هواپیما را انجام دهیم؟

اگر اهل سفر با هواپیما باشید احتمالاً با چالش های متعددی در هنگام خرید بلیط هواپیما روبه رو شده اید. بعضی از این چالش ها غیرقابل اجتناب هستند. اما با روش هایی همانند مقایسه قیمت بلیط ها قبل از خرید آن ها، می توانید بعضی از این چالش ها را رفع کنید.

26 مهر 1401

تاکید فرماندار بر ایجاد کشتارگاه در هشترود

فرماندار هشترود ایجاد کشتارگاه دام در این شهرستان را خواهان شد.

21 مهر 1401

سفری مقرون به صرفه و مالی با سفرستان

همه ما پس از غرق شدن در شلوغی های زندگی، کار کردن های مداوم، درس خواندن های طولانی و خسته کننده و مواردی از این دست، احتیاج به فاصله گرفتن از این همه تلاش و تلاش و کار کردن، روزهایی برای تنفس گرفتن و با انرژی بیشتر به دنیای کار و درس و غیره برگشتن داریم....

15 مهر 1401

احتمال قطع صادرات برق از آلمان در زمستان سال جاری (تور آلمان ارزان)

کارشناسان هشدار می دهند ممکن است آلمان مجبور گردد برای جلوگیری از کمبود و تنگنا، صادرات برق خود را قطع کند.

13 مهر 1401

صنعت گردشگری برای بچه ها کاری نکرده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: صنعت گردشگری هنوز برای کودک کاری نکرده است و در بسیاری از منطقه ها گردشگری جایی برای بازی و خلافیت کودک وجود ندارد.

10 مهر 1401

وقتی اختلاف عروس و پسر ناصرالدین شاه به خانه ملاباشی کشید!

خبرنگاران : شاید بارها عکس اتاقی 9 دری با تزیینات باشکوه و پنجره هایی با شیشه های رنگی و قالی نفیس وخلاصه فضایی شاهانه را که گردشگران خارجی و ایرانی در آن عکس می گیرند دیده باشید و به خود گفته اید اینجا کجاست ؟امروز شما را به این عمارت زیبا خواهیم برد. با...

23 شهریور 1401

بار مجاز ایرلاین ها و راهنمای خرید اضافه بار

مشکل اضافه بار جزو کابوس های همیشگی مسافران قبل از پروازهای داخلی و خارجی می باشد. تمامی ایرلاین ها دارای قوانین مشخصی برای اندازه بار مجاز پرواز، قابل حمل به وسیله هر مسافر دارند که با عنوان اندازه بار مجاز شناخته می گردد. وزن بار مجاز پرواز نیز با توجه...

11 شهریور 1401

هنر دست بانوان خوسفی سوغات گردشگران خارجی

گردشگران خارجی در سفر یک روزه، از شهرستان خوسف تماشا کردند.

8 شهریور 1401

42 راس گور ایرانی در شرایط تکثیر در اسارت

گور ایرانی گونه ای در معرض انقراض و یکی از زیرگونه های گور آسیایی و بزرگترین پستاندار در کشور است که طی سال های گذشته اقداماتی برای حفاظت از جمعیت این گونه و تکثیر در اسارت آن اجرا شده است.

7 شهریور 1401

تلفن پرداخت قبض برق ،پرداخت قبض بدون شناسه

برای شما هم پیش آمده است که قبض برق خود را بخواهید پرداخت کنید اما نمی دانید چطور؟ علت این امر آن است که بعد از حذف قبض کاغذی روش های متعددی برای پرداخت به وجود آمده است. قبلا با رفتن به بانک می شد قبض کاغذی را پرداخت کرد اما حالا که خبری از این قبض ها نیست...

10 مرداد 1401

یک روش فوق العاده برای تهیه ماکارونی

این ماکارونی بدون گوشت و مرغ درست می گردد و برای افراد گیاه خوار نیز گزینه بسیار خوبی است. شما می توانید از سبزیجات مختلف در تهیه این غذای خوشمزه بهره ببرید.

29 تیر 1401

نتیجه جالب یک مطالعه :چند درصد از مردم آرزو دارند ثروت ایلان ماسک داشتند؟

خبرنگاران : اگر دارا بودن پول نامحدود به میزان ثروت ایلان ماسک برای شما مجذوب کننده به نظر می رسد باید بدانید نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد که همه این تفکر را ندارند و شما جزو اقلیت هستید!

28 تیر 1401

سهمیه صادرات سیب زمینی در سال جاری تکمیل شده است

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس آمار های گمرک جمهوری اسلامی ایران، سهمیه صادرات سیب زمینی در سال جاری تکمیل شده است.

25 تیر 1401

اختصاص 20 درصد از عایدی و تملک دارایی های دانشگاه ها برای افزایش ظرفیت خوابگاه

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: ر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت 10 درصد از عایدی اختصاصی و 10 درصد از تملک دارایی دانشگاه ها باید صرف ساخت خوابگاه های متاهلی گردد که این کارطبق قانون انجام خواهد شد.

23 تیر 1401

سخنگوی دولت: قدرت خرید همه دهک ها افزایش یافت

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مردمی سازی یارانه ها قدرت خرید همه دهک ها را افزایش داد؛ دهک اول با 923 هزار تومان افزایش، صدرنشین بازتوزیع عادلانه یارانه ها است.

22 تیر 1401

ستاد رفع موانع تولید شرکت های دانش بنیان تشکیل می شود

استاندار همدان در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری این استان گفت: برای بهبود شرایط فعالیت شرکت های دانش بنیان، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرکت های دانش بنیان در استان تشکیل می شود.

18 تیر 1401

کلاهبرداری در خرید و فروش مسکن را جدی بگیرید

یکی از انواع کلاهبرداری، جرم کلاهبرداری در خرید و فروش مسکن بوده که در سال های اخیر به علت افزایش قیمت بی رویه مسکن، این جرم نیز در کشور ما، رواج زیادی یافته است.

13 تیر 1401
تعداد: (1092)