اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی چقدر زمان بُرد؟

به گزارش آریا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- بیش از یک میلیون نفر ساعت در نظام بانکی کشور به منظور فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است.

اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی چقدر زمان بُرد؟

به گزارش خبرنگاران، همانگونه که پیش از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی کشور از ابتدای فروردین ماه سال 1400 الزامی است. این الزام نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش های مختلف از جمله بخش زیرساخت های فنی و فناوری بود که با هماهنگی های گسترده و کوشش فراوان تمام بانک ها و مؤسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی اجرا شده و در حال تکمیل است.

لذا، تشریح گوشه ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون می تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ نظام بانکی را نشان دهد. در این راستا، در حدود 50 هزار نفر ساعت برای اجرایی شدن قانون چک، تنها از سوی این بانک و در حدود 130 هزار نفرساعت از سوی شرکت های تابعه بانک مرکزی صرف شده است.

علاوه بر آن، از سال 98 تا سرانجام سال99، بیش از 850 هزار نفرساعت از سوی شبکه بانکی کشور صرف پیاده سازی سامانه ها، تجهیز درگاه های بانکی و شعب به سامانه صیاد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.

در کنار مواردی که پیشتر به آن ها اشاره شد، تهیه ساعت ها فیلم آموزشی درباره کارکرد های سامانه صیاد از جمله بیش از 300 ساعت برنامه در شبکه های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و نیز برگزاری مانور آزمایشی - آموزشی از طریق کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال گذشته از دیگر اقدامات اجرا شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه بزرگ ملی را به بیش از یک میلیون نفرساعت رسانده است.

لازم به ذکر است در بازه زمانی هفتم تا سرانجام فروردین سال 1400 و بعد از اجرایی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیش از 13میلیون برگ بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6898

به "اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی چقدر زمان بُرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی چقدر زمان بُرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید