اختصاص 8 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مزار شهداء نقده

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان غربی شهردار نقده گفت: 8 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مزار شهداء نقده تخصیص یافته است.

اختصاص 8 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مزار شهداء نقده

مهدی ثروت امروز 4 تیرماه در تور خبری بازدید از پروزه های عمرانی در حالاحداث و ساماندهی شهرداری برگزار گردید، اضافه نمود:مزار شهدای نقده با توجه به طرح ساماندهی که در چند سال اخیر صورت گرفته امروزه به اولین مزار در سطح استان از لحاظ استفاده از هنر معماری اسلامی تبدیل شده و برای اتمام طرح ساماندهی این گلزار اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال پیش بینی می گردد.

ثروت خاطر نشان کرد: طرح ساماندهی مزار شهداء، با همکاری شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نقده در حال اجرا است و از این به بعد حفظ و نگهداری آن نیز بر عهده شهرداری است.

وی در رابطه با اینکه نقده همیشه میزبان زائران راهیان نور از سراسر کشور است، اظهار کرد: همه ساله راهیان نور به این منطقه اعزام می شوند و از این مزار زیارت می نمایند، لذا ساماندهی مزار ضروری بود.

شهردار نقده گفت: برای توسعه مزار شهدا، 3 هکتار زمین در مجاورت مزار از بخش خصوصی خریداری شده و زمانی که ظرفیت مزار تکمیل گردد، از آن محل استفاده خواهد شد.

وی اضافه نمود: با تخصیص اعتبار 4 میلیارد ریالی غسال خانه آن قسمت از مزار نیز آماده شده است.

ثروت با ااشاره به اختصاص قسمتی از یک قطعه در مزار به فوتی های کرونا ، بیان نمود: کفن و دفن فوتی های کرونایی در نقده توسط شهرداری و با بهره گیری از آمبولانس مخصوص و لباس های مخصوص با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گردد.

وی اضافه نمود: برای رعایت پروتکل های بهداشتی قبرها تا 2.5 متر عمق دارند و چند مرحله قبر و میت ضدعفونی می شوند تا مسئله ای پیش نیاید.

به گزارش خبرنگاران؛ شهردار نقده همچنین از جمع آوری جداگانه زباله های مبتلایان به کرونا که در قرنطینۀ خانگی هستند توسط شهرداری اطلاع داد و تشریح کرد: شهرداری نقده، در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام به جمع آوری زباله های مبتلایان به کرونا به صورت جداگانه نموده و آن ها را در مکان های مخصوص و جدا از زباله های دیگر دفن می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3610

به "اختصاص 8 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مزار شهداء نقده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 8 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مزار شهداء نقده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید