اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می برد

به گزارش آریا بلاگ، فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به جمع بندی کامل نرسیده اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه ها نام وحید هاشمیان، کریم باقری و مارکار آقاجانیان به عنوان گزینه های پیشنهادی به سرمربی تیم ملی مطرح شده است.

اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می برد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه شهروند نوشت: فدراسیون فوتبال بعد از مدت ها تأخیر در شرایطی دراگان اسکوچیچ را به عنوان جانشین مارک ویلموتس انتخاب و راهنمایی تیم ملی بزرگسالان را به این مربی کروات سپرد که هنوز تکلیف دستیاران او به صورت رسمی معین نشده است. البته مسئولان فدراسیون و سازمان تیم های ملی در حال اجرا اقدامات لازم در این زمینه هستند و طبق اعلام منابع موثق، خبری نهایتا تا اواسط هفته آینده اعضای کادر فنی اسکوچیچ به صورت رسمی معرفی خواهند شد.

دستیاران خارجی رسمی نمی شوند

طبق توافق صورت گرفته بین فدراسیون و اسکوچیچ قرار است که دو مربی خارجی و دو مربی ایرانی در کادر فنی تیم ملی حضور داشته باشند. ملادن زگانیر که سابقه کار در تیم زیر 21 سال کرواسی را دارد، در کنار تونی اوسنیک که در تیم ملی اسلوونی کار نموده، حضورشان در تیم ملی قطعی شده و به زودی کارهای مربوط به عقد قرارداد آنها نیز انجام خواهد شد. تونی 45ساله سابقه دستیاری اسکوچیچ را در تیم های العربی کویت، النصر عربستان، خونه به خونه بابل و صنعت نفت آبادان در کارنامه دارد. تونی همچنین به عنوان مربی تیم ملی اسلوونی در مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل حضور داشته است. پس او هم شناخت کافی از فوتبال ایران را دارد.

دستیار ایرانی کیست؟

فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به جمع بندی کامل نرسیده اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه ها نام وحید هاشمیان، کریم باقری و مارکار آقاجانیان به عنوان گزینه های پیشنهادی به سرمربی تیم ملی مطرح شده است. گفته می گردد که اخیرا اسکوچیچ و هاشمیان نیز در یک جلسه به صورت مفصل با هم صحبت نموده اند. این در حالی است که شایعات غیر رسمی حکایت از این مسأله دارد که شاید هاشمیان نپذیرد کنار اسکوچیچ در تیم ملی کار کند اما وقتی با مدیران فدراسیون درباره این موضوع صحبت می کنید، آنها روی این جمله تأکید می نمایند: جمع بندی جلسات و مذاکرات صورت گرفته برای ادامه حضور هاشمیان در کادر فنی تیم ملی خیلی مثبت است و مذاکرات ادامه دارد.

درباره کریم باقری اما شرایط کمی خاص است. اسکوچیچ برای کنترل حواشی و مدیریت بازیکنان تیم ملی با مشورت هایی که با نزدیکان خود داشته، تصمیم گرفت یک چهره خوشنام و بزرگ فوتبال ایران را به کادر فنی تیم ملی اضافه کند تا با این اتفاق بازیکنان نتوانند حاشیه ای ایجاد نمایند و کادر فنی را نادیده بگیرند. به هر صورت حضور کریم باقری در کادر فنی پرسپولیس در سال های اخیر یکی از عوامل اصلی موفقیت های این تیم بوده است. تمام بازیکنان از او حساب می برند و بسیاری از حواشی توسط باقری کنترل می گردد. به همین ترتیب اسکوچیچ امیدوار است که مدیران فدراسیون بتوانند باقری را برای یاری به تیم ملی راضی نمایند؛ کاری که اصلا راحت هم نیست، چون قرارداد اقتصادی کریم باقری با پرسپولیس سنگین است و این تیم هم در لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا شرایط بسیار حساسی دارد. از طرف دیگر، قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون هم برای چهار مسابقه منعقد شده و کادر فنی هیچ ثباتی برای فعالیت به صورت طولانی ندارد. به همین ترتیب ممکن است نتیجه مذاکرات مثبت نباشد. شاید هم باقری قبول کند به صورت موقت و برای یاری به تیم ملی در کنار کار در پرسپولیس به اسکوچیچ هم یاری کند.

ابهام درباره سرپرست و مدیر رسانه ای

درباره دیگر اعضای کادر تیم ملی هم با این که به خاطر شرایط اخیر کنفرانس خبری اسکوچیچ شایعه شده که تیم ملی مدیر رسانه ای ندارد اما امیرمهدی علوی، مسئول روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون در این پست به کارش ادامه خواهد داد. محمدرضا ساکت ِ بازنشسته هم مثل قبل تا به امروز همه کاره امور تیم های ملی و سرپرست تیم ملی بزرگسالان است اما ممکن است بعد از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون در تاریخ 25 اسفند، رئیس جدید ساکت را کنار بگذارد و یک سرپرست جدید برای تیم ملی انتخاب کند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2319

به "اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید