اعلام شیوه های جدید انتخاب متقاضیان در مرحله دوم مسکن ملی

به گزارش آریا بلاگ، رئیس اداره مطالعات اقتصاد مسکن استان تهران گفت: ممکن است انتخاب متقاضیان در مرحله دوم مسکن ملی به وسیله قرعه کشی نباشد و شیوه های جدید مانند اولویت بندی اجرا گردد.

اعلام شیوه های جدید انتخاب متقاضیان در مرحله دوم مسکن ملی

جهت دریافت خدمات طراحی پارکینگ کلاسیک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

یاسر لک رئیس اداره مطالعات اقتصاد مسکن استان تهران

در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه در سال 99 بازار مسکن از تبعات شیوع ویروس کرونا تاثیر خواهد گرفت گفت: به طور قطع بعد از اتمام ویروس کرونا اتفاقاتی در بازار مسکن خواهد افتاد و ما شاهد افزایش قیمت در این بازار خواهیم بود.

او اظهار کرد: بازار اجاره از بازار مسکن تاثیر خواهد گرفت که برای بررس دقیقتر آن باید منتظر اتمام فصل بهار باشیم.

لک با اشاره به اینکه پیش بینی می گردد در فصل اجاره و جا به جایی مستاجران قیمت های اجاره حدود 20 تا 25 درصد افزایش یابد اضافه کرد: این افزایش قیمت ممکن است کاهش یا تغییری داشته باشد، اما با توجه به ارزیابی هایی که در این حوزه اجرا شده به نظر می رسد که قیمت مسکن 20 درصد رشد داشته باشد.

رئیس اداره مطالعات اقتصاد مسکن استان تهران درباره آخرین شرایط طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن سایت بلافاصله بعد از پر شدن ظرفیت ها بسته می شد، اما در این مرحله با توجه به شیوع ویروس کرونا تغییراتی انجام شد و مهلت ثبت نام را برای متقاضیان تا 2 روز تمدید شد.

او با اشاره به اینکه در مرحله اول بسیاری از شهر های استان تهران مانند پردیس، پرند و هشتگرد بعد از گذشت چند دقیقه بلافاصله پر می شد، بنابراین تصمیم گرفته شد در این دوره شیوه دیگری را برای ثبت نام در نظر بگیریم گفت: در این دوره ظرفیت در نظر نگرفتیم و متقاضیان می توانند بدون هیچ نگرانی ثبت نام نمایند.

لک شرح داد: متقاضیان بعد از پالایش و غربالگری انتخاب می شوند که در ابتدا تصمیم گرفته شد که متقاضیان پالایش شده به وسیله قرعه کشی انتخاب شوند، اما هم اکنون مصوبات و طرح هایی در نظر گرفته شده تا به وسیله انتخاب شاخص ها و اولویت ها متقاضیان انتخاب شوند.

رئیس اداره مطالعات اقتصاد مسکن استان تهران یادآور شد: اولویت هایی مانند مدت ازدواج و یا داشتن فرزند و شاخص هایی ازجمله سابقه سکونت بیشتر ممکن است در انتخاب این متقاضیان تاثیرگذار باشد.

او بیان نمود: این اولویت بندی ها هنوز ابلاغ و یا تصویب نشده و در مرحله آنالیز است.

لک شرح داد: در بعضی از شهر ها ظرفیت های محدودی در نظر گرفته شده مانند هشتگرد که حدود 5 هزار ظرفیت برای آن ایجاد شده، اما در این مرحله از ثبت نام حدود 20 هزار نفر ثبتنام صورت گرفته بنابراین برای انتخاب این متقاضیان یا به وسیله قرعه کشی یا به وسیله اولویت بندی انتخاب خواهند شد.

رئیس اداره مطالعات اقتصاد مسکن استان تهران شرح داد: در این مرحله میزان پالایش و غربالگری مدت زمان بیشتری را در بر خواهد گرفت چرا که با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از متقاضیان به وسیله پیامک ثبت نام نموده اند و با توجه به آنکه محدودیت هایی برای ثبت نام در نظر گرفته نشده تعداد بیشتری از متقاضیان ثبت نام نموده اند که این اقدام زمان بیشتری را برای پالایش و غربالگری در بر می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2226

به "اعلام شیوه های جدید انتخاب متقاضیان در مرحله دوم مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شیوه های جدید انتخاب متقاضیان در مرحله دوم مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید