اولین ایستگاه شارژ ساحلی دنیا راه اندازی شد

به گزارش آریا بلاگ، ایسنا: یک گروه کشتی رانی، اولین ایستگاه شارژ فراساحلی دنیا را راه اندازی نموده و هدف آن کاهش 5.5 میلیون تن انتشار کربن دی اکسید است.

اولین ایستگاه شارژ ساحلی دنیا راه اندازی شد

به گزارش آی ای، گروه کشتیرانی مرسک(Maersk) در بیانیه ای مطبوعاتی گفت در اقدامی برای حمایت از کربن زدایی از صنعت دریایی، در حال راه اندازی نخستین شرکت شارژ فراساحلی موسوم به استیل استورم(StillStrom) تا انتشار گازهای گلخانه ای بی فایده را حذف کند.

استیل استورم یک شرکت نو متعلق به بخش خدمات دریایی مرسک، یک فناوری نو راه اندازی نموده است که به کشتی ها اجازه می دهد در حالی که به یک شناور متصل به خشکی به وسیله یک خط انتقال متصل هستند، شارژ شوند.

مرسک میخواهد با نصب صدها ایستگاه شارژ دریایی در مقیاس کامل برای کشتی های خارج از بنادر که بی حرکت ایستاده اند، انتشار بی فایده گازهای گلخانه ای به وسیله آنها را کاهش دهد تا کشتی ها به جای مصرف سوخت در این حالت، از برق موجود در ایستگاه های شارژ استفاده نمایند. لازم به ذکر است که کشتی های کانتینری می توانند روزانه سه تا پنج تن سوخت در حالت بی حرکت مصرف نمایند.

استیل استورم بدین منظور، از صندوق توسعه دریایی دانمارک و برنامه توسعه و نمایش فناوری انرژی، حمایت مالی دریافت نموده است.

سباستین کلاسترر تافت مدیر برنامه سرمایه گذاری مرسک می گوید: منظره ما در استیل استورم این است که زیرساخت هایی را فراهم کنیم که به کشتی ها اجازه می دهد در هنگام غیرفعال بودن در نزدیکی ساحل، با انرژی پاک شارژ شوند و کربن زدایی دریایی را ممکن کند.

وی اضافه کرد: ماموریت شرکت ما، حذف 5.5 میلیون تن کربن دی اکسید طی پنج سال پس از عرضه تجاری این سیستم است و علاوه بر این، ذرات معلق شامل NOx و SOx را نیز حذف می نماید.

کلاستر تافت می گوید که این شرکت میخواهد تا سال 2028 بین سه تا 10 ایستگاه شارژ شناور با 100 پورت شارژ نصب کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 11427

به "اولین ایستگاه شارژ ساحلی دنیا راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین ایستگاه شارژ ساحلی دنیا راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید