اخبار صنعت

تمرینات نفت مسجدسلیمان در تهران شروع شد، ممانعت از اسکان نفتی ها به دلیل بدهی

تمرینات تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در تهران از سر گرفته شد.

5 مرداد 1399

100 واحد گردشگری استان مرکزی بازگشایی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: 100 واحد تاسیسات گردشگری استان مرکزی که به علت شیوه ویروس کرونا فعالیت شان متوقف شده بود، با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند.

3 مرداد 1399

بهینه سازی مصرف انرژی به مدد اینترنت اشیا

اینترنت اشیا نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می نماید و باعث استفاده مطلوب از منابع و امکانات عصر حاضر می گردد. این فناوری می تواند یاری شایانی به بهینه سازی مصرف انرژی، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری کند.

3 مرداد 1399

مهسا کرامتی: همسرم مبتلا به کرونا شد

رکنا/ مهسا کرامتی بازیگر سینما و تلویزیون از فعالیت های هنری این روزها و دغدغه های اجتماعی که در این دوره کرونایی دارد گفت.

2 مرداد 1399

خبرنگاران تأکید دبیر اجرایی هامادکسپو بر اعمال معماری ایرانی در پروژه های صنعتی

تهران- خبرنگاران- دبیر اجرایی نمایشگاه هامادکسپو گفت: همزمان با کوشش برای ساختمان سازی صنعتی در کشور، باید کوشش گردد تا سبک و هنر سنتی معماری ایرانی در صنعت ساختمان سازی به کار گرفته گردد.

20 تیر 1399

خبرنگاران علت بالا آمدن آب های سطحی شهر غلامان خراسان شمالی معین شد

بجنورد- خبرنگاران- بخشدار غلامان شهرستان مرزی رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: بالا آمدن آب های سطحی در بافت مسکونی به علت زهکشی نشدن بخش شمالی این شهر است.

18 تیر 1399

ریزش قیمت های نجومی خودرو در بازار ، پراید 67 میلیونی هم خریدار ندارد

بازگشت شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو و تاکید بر لزوم برخورد با دلالان و مسببان گرانی خودرو موجب افت 5 تا 20 میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار شد.

17 تیر 1399

رشد بیش از 23 درصدی تولید دارو در سال 98

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید 48 میلیارد و 200 میلیون عدد داروی انسانی در کشور است که این آمار در مقایسه با سال 97 رشد 23.7 درصدی نشان می دهد.

10 تیر 1399

برداشت 8 هزار تن کلزا از مزارع خراسان شمالی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به این که توسعه کشت کلزا از چندین سال گذشته در این استان در دستور کار قرار گرفته است، پیش بینی می گردد حدود هشت هزار تن کلزا از سطح مزارع این استان برداشت گردد.

8 تیر 1399

خبرنگاران آمریکا بانک کره جنوبی را به بهانه ارتباط با ایران جریمه کرد

تهران- خبرنگاران- مقامات نیویورک روز دوشنبه یک بانک کره جنوبی را به ادعای پولشویی و ارتباط با ایران جریمه کردند.

26 خرداد 1399

آینده قیمت دلار چه می شود؟

قیمت دلار در سال 1398 با افزایش 15.5 درصدی روبرو شد، اما در سال 1399 چه روندی برای دلار می توان متصور بود؟

22 خرداد 1399

تولید فنر از جنس سوپرآلیاژ MP35

مرکز تحقیقات و فناوری تولید مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ، پیروز به دستیابی به فناوری تولید فنر از جنس سوپرآلیاژ MP35 شد.

20 خرداد 1399

وام 12 درصدی نه تنها یاری کننده نیست بلکه حکم جریمه را دارد

خبرنگاران: رییس جامعه تورگردانان ایران گفت: وام 12 درصدی نه تنها به صنعت گردشگری ایران یاری نمی کند که حکم جریمه را برای آن دارد. با این شرایط، گردشگری تا یک سال دیگر هم نمی تواند درآمد ارزی برای کشور فراوری کند.

10 خرداد 1399

لوله پلیکا، سبک ترین لوله در صنعت ساختمان سازی

در صنعت لوله سازی از لوله های مختلف برای انتقال آب و فاضلاب استفاده می گردد. امروزه لوله های فلزی و چدنی به دلیل معایبی نظیر عدم مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و مواد شیمیایی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و لوله های پلیمری جایگزین آنها شده اند.

8 خرداد 1399

خبرنگاران تجارت 1.4 میلیارد دلاری ایران و اوراسیا در پنج ماه

تهران- خبرنگاران- سخنگوی گمرک ایران گفت: تجارت خارجی کشورمان با اتحادیه مالی اوراسیا بعد از اجرایی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی از پنجم آبان، در مدت پنج ماه به بیش از 1.4 میلیارد دلار رسید.

4 خرداد 1399

ویروس کرونا؛ نتیجه آزمایش دومین گربه در دنیا مثبت اعلام شد

مقامات هنگ کنگ اعلام کردند: نتیجه آزمایش یک گربه در این کشور در ابتلا به ویروس کرونا مثبت بوده است.

2 خرداد 1399

خبرنگاران دورکاری روابط عمومی ها در روزهای کرونایی

تهران - خبرنگاران - ضرورت اطلاع رسانی در بحران، ایجاب می نماید که روابط عمومی ها در مواجهه با کرونا دوش به دوش رسانه ها نقشی پر رنگ تر از گذشته ایفا نمایند؛ این در شرایطی است که برای قطع زنجیره انتقال ویروس، توصیه شده است در خانه بمانیم.

1 خرداد 1399

خبرنگاران خاتمه تعهد و مرگ اوپک پلاس

تهران - خبرنگاران - امروز اولین روز از انتها تعهد کاهش فراوری کشورهای فراوریکننده نفت موسوم به اوپک پلاس است، تعهدی که در سال های گذشته با تصمیمات به موقع اجازه کاهش قیمت نفت را نداد.

1 خرداد 1399

چطور لیمو عمانی درست کنیم؟ همه چیز درباره خواص لیمو عمانی

در ایران، عراق و همه کشورهای حاشیه خلیج فارس، لیموهای خشک شده خوشمزه ای وجود دارد که لیمو عمانی نامیده می شوند. آنها را loomi omani یا لیموی وحشی ایرانی نیز می نامند. نام عراقی آنها noomi basra به این دلیل است که لیموترش ها از عمان یا هند به وسیله بندر بصره، تنها...

14 اردیبهشت 1399

آپارتمان نشینی شیـرین با رعـایت حقوق شـهروندی

کاهش جمعیت روستایی، افزایش جمعیت شهری و مهاجرت به کلانشهرها آپارتمان نشینی را به پدیده ای غیرقابل اجتناب بدل نموده است.

11 اردیبهشت 1399
تعداد: (132)