اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاق ها برای بدن تان میفتد

به گزارش آریا بلاگ، تا نام قهوه می آید در ادامه عوارض کافیین موجود در قهوه هم گفته می شود. شاید لیست آسیب هایی که قهوه به بدن می رساند را هم حفظ باشیم؛ ولی خبرنگاران زندگی در ادامه مطلب سنت شکنی می کند و تنها به شما می گوید که اگر هر روز قهوه می خورید یا می خواهید بخورید، در بدن شما چه اتفاقاتی رخ می دهد.

اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاق ها برای بدن تان میفتد

1. احتمال کمتر برای ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها

از زمان کشف کارخانه قهوه که گفته می شود خاستگاه آن در اتیوپی بوده است، یک گله دار بز پس از مصرف تصادفی توت های ناشناخته متوجه افزایش سطح انرژی بزهایش شد، از آن زمان تا به حال علم پیشرفت های زیادی در دنیای قهوه داشته است. برای شروع، به طور میانه آمریکایی ها بسکمک از مواد آنتی اکسیدان مورد نیاز خود را از طریق قهوه بدست می آورند. آنتی اکسیدان یکی از مواد مورد نیاز برای مبارزه با سلول های سرطانی در بدن است. با در نظر گرفتن این موضوع، با روزانه نوشیدن قهوه سیاه در واقع شانس خود را برای ابتلا به بیماری های خاص کاهش می دهید. قهوه می تواند مغز شما را از زوال عقل هم محافظت کند.

2. خلق و خوی بهبود می یابد

علاوه بر جلوگیری از بیماری ها، محتوای کافئین قهوه به طور مستقیم با مغز شما ارتباط دارد. اثرات آن به ویژه در سطوح پایین مصرف (حدود 75 میلی گرم) دیده می شوند. کافئین با اقدامات مثبت بر روی مغز همراه بوده است، از جمله بهبود هوشکمک ذهنی و توجه، تمرکز و بهبود خلق و خوی. در نهایت موجب کاهش افسردگی هم می شود. یک مطالعه در سال 2013 از طریق دانشکده بهداشت عمومی هاروارد گزارش داد، کسانی که روزی دو تا سه فنجان قهوه کافئین دار می نوشیدند، خطر خودکشی خود را تا 45 درصد کاهش دادند. به این علت که اثر محرک کافئین به بهبود خلق و خوی کمک می کند.

3. قدرت حافظه را افزایش می دهد

اثر مثبت کافئین بر هوشکمک، توجه، تمرکز و خلق و خوی شگفت آور نیست؛ اما توانایی آن در افزایش قدرت حافظه شما را شگفت زده می کند. با توجه به مجله علوم اعصاب طبیعت، کافئین تحکیم خاطرات درازمدت را در انسان افزایش می دهد.

4. ورزشکاری بهتر می شوید

این خبر خوبی برای ورزشکارانی است که قهوه دوست دارند. همان طور که معلوم است ورزشکاران از هر دو خواص ذهنی و جسمی حاصل از قهوه بهره مند می شوند. کافئین طبیعی در قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی به ویژه در ورزش هوازی یا استقامتی همراه بوده است. در نهایت، کافئین ممکن است عملکرد در طول هر دو تمرینات طولانی مدت و کوتاه مدت را افزایش دهد. کافئین همچنین با گیرنده های موجود در مغز واکنش نشان می دهد تا بخشی را که آدنوزین را تشخیص می دهد، خاموش کند، آدنوزین ماده شیمیایی است که باعث احساس خستگی می شود.

5. اثرات منفی در برنامه روتین زندگی در صورت مصرف بیش از میزان

اگر بیش از حد قهوه مصرف کنید دچار عوارض جانبی منفی مانند اضطراب، وحشت، بدخوابی، بی خوابی و وابستگی به کافئین می شوید. به گزارش انجمن قلب آمریکا، افراد وابسته به کافئین می توانند 12-24 ساعت پس از آخرین دوز کافئین اقدام به ترک کافئین کنند.

6. سطح کلسترول را بالا می برد

اگر کلسترول چیزی است که شما را نگران می کند و به علت بیماری های زمینه ای که دارید موجب بروز سکته و مسائل دیگر می شود از خوردن قهوه صرف نظر کنید یا تنها از قهوه اسپرسو بنوشید. زیرا اسپرسو از کاغذ رد شده است و میزان قابل توجهی از چربی های خود را از دست می دهد.

در این باره بخوانید:

چرا گاهی مزه فلز در دهان حس می کنیم؟

در طول روز دچار کمبود انرژی می شوید؟ این مطلب را بخوانید

7. افزایش فشار خون (موقتی)

قهوه می تواند باعث افزایش فشار خون شود. به طور معمول، این افزایش کوتاه، موقتی است و منجر به هیچ اثر منفی در دراز مدت نخواهد شد. عوامل عمده غذایی مرتبط با فشار خون بالا و بیماری های قلبی به طور معمول به سفتی رگ های خونی منجر می شود؛ اما مصرف منظم قهوه چنین تأثیر مضری بر رگ های خونی ندارد.

منبع: د هلثی

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7840

به "اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاق ها برای بدن تان میفتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر هر روز قهوه می خورید این اتفاق ها برای بدن تان میفتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید