بازنشستگان ظرفیت اجتماعی خوبی برای کسب و کارهای نو هستند

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران توجه صندوق بازنشستگی کشوری به کسب و کارهای نو و استارت آپ ها برای ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان راهبرد درستی است و باید این رویکرد حفظ شود.

بازنشستگان ظرفیت اجتماعی خوبی برای کسب و کارهای نو هستند

وی شرح داد: حوزه کسب و کار با توجه به توسعه کسب و کارهای نو توسعه یافته است و جامعه بازنشستگان کشور باید به این حوزه توجه ویژه داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اضافه کرد: صندوق بازنشستگی کشوری با راه اندازی مرکز نوآوری صبا رویکردی درست در حوزه کسب و کارهای نو داشته است زیرا که می توان در استارت آپ ها از تجربه، دانش و تخصص بازنشستگان استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید ظرفیت افراد با بازنشستگی اداری آنها معطل بماند، گفت: در استارت آپ ها و کسب و کارهای نو نباید بازنشستگان را فقط به عنوان خدمات گیرنده دید بلکه با توجه به ظرفیت های این قشر می توانند خود به کمک شایانی به راه اندازی این کسب و کارها داشته باشند.

فخاری درباره ظرفیت اجتماعی مرکز نوآوری صبا گفت: راه اندازی مرکز نوآوری صبا نشان از این دارد که به جمعیت بازنشستگان کشوری به چشم یک فرصت اجتماعی بی نظیر برای ارائه خدمات و شبکه سازی اجتماعی نگاه شده است.

وی کیفیت رویداد صبانو را بالا ارزیابی کرد و گفت: برخی از طرح ها و ایده های ارائه شده به این رویداد قابلیت رقابت جهانی و فراملی داشتند که اگر محدودیت های ایران برداشته شوند، می توانند در بازار بین المللی حضور پر رنگ داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش شرح داد: این رویداد تلاش کرده است تا استارت آپ ها را به سمت و سوی برش جمعیتی گرایش دهد و در این هدف نیز پیروز بوده است. همچنین توانسته است چه در حوزه محصولات و فرآورده و چه در حوزه خدمات ایده های نو، چابک و پرشتابی که نیاز به آورده سنگینی ندارند را جذب کنند.

فخاری اضافه کرد: مراکزی مانند مرکز نوآوری صبا نشان دهنده آن است که در شرایط تحریم، دست ها را بالا نبرده ایم و پر تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی مردم حرکت شده است

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5841

به "بازنشستگان ظرفیت اجتماعی خوبی برای کسب و کارهای نو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگان ظرفیت اجتماعی خوبی برای کسب و کارهای نو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید