برپایی سمینار استانداردهای آموزش مهندسی در دانشگاه امیرکبیر

سمینار استانداردهای آموزش مهندسی به همت انجمن آموزش مهندسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

برپایی سمینار استانداردهای آموزش مهندسی در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگاران، دکتر امیر نادر عسگرپور، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه سمینار استانداردهای آموزش مهندسی گفت: در این سمینار دکتر انوشه رحمانی، عضو هیات علمی پژوهشکده استاندارد سخنرانی کردند.

وی اضافه کرد: دکتر رحمانی دارای سابقه 20 ساله در حوزه استاندارد است و اکنون نیز در سازمان غذا و دارو مسئولیت دارد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دکتر رحمانی در این سمینار درخصوص نقش استانداردسازی و ارزیابی انطباق در علوم فنی و مهندسی با موضوع ارائه گواهی محصول در صنایع صحبت کرد.

عسگرپور اظهار داشت: انجمن آموزش مهندسی ایران برنامه دارد در امسال 10 سخنرانی درخصوص استانداردسازی و انطباق با استاندارد در دانشگاه ها و مراکز علمی مختلف برگزار کند که دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان یک دوره از این سمینارها بود.

وی مطرح نمود: عمده دانشجویان با حوزه استانداردسازی و انطباق با استاندارد آشنا نیستند که با برگزاری این نوع سمینارها زمینه آشنایی دانشجویان فراهم خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: انجمن آموزش مهندسی ایران از سابقه 10 ساله برخوردار است و شعار این انجمن در حال حاضر گذر از کمیت به کیفیت در آموزش مهندسی است.

دکتر عسگرپور اظهار داشت: در این انجمن اعضای هیات علمی دانشگاه ها و فعالین صنایع مختلف حضور دارند.

وی درخصوص سیمنار نیز گفت: در این سمینار دکتر فرجی دانا رئیس هیات مدیره انجمن آموزش مهندسی ایران، دکتر ستوده از دانشگاه تهران، دکتر واشقانی از دانشگاه تربیت مدرس و دیگر اعضای هیات علمی حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 574

به "برپایی سمینار استانداردهای آموزش مهندسی در دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی سمینار استانداردهای آموزش مهندسی در دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید