جزئیات برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری اعلام شد

به گزارش آریا بلاگ، مدیر کل آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری که به دلیل بحران کرونا به تعویق افتاده بود، با افزوده شدن 3 رشته جدید در ماه آینده برگزار می گردد.

جزئیات برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زاهد شفیعی درباره جزئیات برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری گفت: آزمون جامع هماهنگ (سراسری) دوره های کوتاه مدت گردشگری 16 اسفند که به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، در روز آدینه 24 مرداد در سطح 30 استان و منطقه آزاد کیش برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: در این آزمون 6411 داوطلب در هفت دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی، راهنمایان زمین گردشگری و نیز سه دوره جدید مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق و مدیر فنی طرح تطبیق به صورت مجزا و طی ساعات معین شده به سنجش اطلاعات و آموخته ها در طول دوره خود خواهند پرداخت.

مدیر کل آموزش و مطالعات گردشگری گفت: در این میان بیشترین آمار به ترتیب مربوط به دوره راهنمایان فرهنگی با تعداد 2950 نفر، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی 1944 نفر، راهنمایان طبیعت گردی 908 نفر و راهنمایان زمین گردشگری 40 نفر، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری 380 نفر، کارشناس ارزیاب طرح تطبیق 163 نفر و مدیر فنی طرح تطبیق 26 نفر است.

شفیعی اعلام کرد: کماکان استان تهران با بیشترین متقاضی به تعداد 1561 نفر و استان های خراسان رضوی 561 نفر، فارس 445 نفر و اصفهان 417 نفر در صدر جدول آمار قرار گرفتند.

وی همچنین در تشریح چگونگی ثبت نام در آزمون مذکور گفت: در این راستا سامانه آزمون جامع به آدرس edutourism.ichto.ir از 21 تیر تا 28 تیر به منظور انجام فرایند تکمیلی ثبت نام فراگیران در آزمون به مدت یک هفته در دسترس متقاضیان خواهد بود و نتایج مربوط به آزمون فوق روز چهارشنبه 19 شهریور در سامانه مذکور قابل بهره برداری است.

به گفته شفیعی آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری مهم ترین محک و سنجش آموخته ها ومهارت های فراگیران این دوره ها است که سالانه در دو مقطع زمانی به همت دفتر مطالعات آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3746

به "جزئیات برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید