آغاز ممنوعیت سفرها از امروز

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در تعطیلات آخر ماه صفر، برای پنج کلان شهر کشور که از نظر شیوع کرونا در شرایط نامناسبی قرار دارند، قانون ممنوعیت تردد ابلاغ شد. در این زمینه دیروز وزیر بهداشت گفت: روز سه شنبه گذشته از رئیس جمهور درخواست کردم که اجازه دهند در پنج شهر مهم که شیوع کرونا بالاست مانند کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی پیش رو منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد اعلام کنیم که موافقت کردند.

آغاز ممنوعیت سفرها از امروز

سعید نمکی دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع کرونا اظهار کرد: با بررسی هایی که روی ویروس کرونا داشتیم متاسفانه ویروس دچار جهش ها و تغییراتی شده است. در انتشار و گرفتارکردن جمعیتِ بیشتر سرعت عمل بیشتری پیدا کرده و این زنگ خطری برای کشور برای رعایت فاصله گذاری، مسافرت ها و استفاده از ماسک است. وی ادامه داد: روز سه شنبه از رئیس جمهور درخواست کردم که اجازه دهند در پنج شهر مهم که شیوع بالاست مانند کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد اعلام کنیم که بلافاصله موافقت و به دستگاه های مربوط ابلاغ کردند.

وزیر بهداشت خبر داد: منع آمد و شد به مشهد با دستور رئیس جمهور

دستور رئیس جمهور برای منع عبور و مرور در مشهد و چهار کلان شهر دیگر ابلاغ شده و آن طور که مدیران وزارت بهداشت اعلام کرده اند این دستور از ساعت 24 چهارشنبه اعمال شده است. به گزارش تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه گفت: خدمت رئیس جمهور درخواستی ارائه دادیم تا در پنج شهر مهم که شیوع کرونا بالاست مثل تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه اجازه دهند در این سه روز (تعطیلات ایام پایانی ماه صفر) منع عبور و مرور را اعمال کنیم که مورد موافقت رئیس جمهور قرار گرفت.

سعید نمکی در حاشیه جلسه روز گذشته هیئت دولت با بیان این که رئیس جمهور دستور این منع رفت و آمد را به دستگاه های مربوط ابلاغ کرد، اضافه کرد: امیدواریم در این سه روز با این اقدام جدید و کاهش تردد،گام موثری در راستای کاهش شیوع بیماری در کشور برداریم. نمکی شرح داد: تنها راه کنترل این شرایط افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده بیشتر از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تردد و اجتماعات است، در این خصوص استراتژی های جدیدی تدوین کرده ایم و علاوه بر این که محدودیت های جدیدی اعمال می شود، بر اساس خطری که در هر منطقه کشور برآورد می کنیم، سرمایه گذاری سنگین تری را برای افزایش تست و بیماریابی خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: متاسفانه ویروس کرونا دچار جهش هایی شده و این که بیماری افزایی آن چقدر افزایش پیدا کرده مشخص نیست اما در گرفتار کردن مردم جهش زیادی داشته و زنگ خطر جدی برای همه مردم ایران است.

با وجود دستور رئیس جمهور در این زمینه، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان روز گذشته به ایرنا گفت که ترافیک خودرویی در برخی ورودی و خروجی های مشهد سنگین و نیمه سنگین است.

سرهنگ هادی امیدوار اضافه کرد: ترافیک (روز چهارشنبه) در راستا مشهد به چناران سنگین است، همچنین ترافیک صبحگاهی (روز چهارشنبه) در راستا مشهد به نیشابور، مشهد- آزادراه شهید شوشتری، مشهد- تربت حیدریه و مشهد- فریمان زیاد است.

جزئیات طرح منع عبور و مرور

مدیر روابط عمومی و بین الملل وزارت بهداشت نیز در گفت و گو با شبکه خبر درباره جزئیات این تصمیم گفت: وزارت بهداشت برای ایام تعطیلات پیش رو از ستاد ملی مبارزه با کرونا اعمال محدودیت تردد برای پنج شهر تهران، کرج، ارومیه، اصفهان و مشهد از ساعت پایانی چهارشنبه به مدت سه روز را درخواست کرد که مورد موافقت قرار گرفته است. کیانوش جهانپور اضافه کرد: ممنوعیت سفر به این شهرها یا از این شهر ها به بیرون اعمال می شود و تا یک شنبه ظهر حداقل زمانی است که فعلا ابلاغ شده است، این محدودیت ها شامل سفرهای درون شهری نمی شود.

وی اظهار کرد: کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا مسئولیت راهبری این موضوع را بر عهده دارد، دستگاه های مسئول از جمله وزارت کشور به عنوان رئیس این کمیته و دستگاه های امنیتی مثل نیروی انتظامی در این کمیته حضور دارند.

در همین حال، علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت نیز درباره این طرح گفت: بر اساس این ابلاغیه، تنها خودروهای سواری با پلاک هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند و این خودروها مجاز به خروج از شهر نیستند.

وی اضافه کرد: خودروها با پلاک شهر دیگر که قصد ورود داشته باشند، تنها با ارائه کارت ملی و احراز سکونت می توانند وارد شوند. وی گفت: قرنطینه در داخل شهرنیز انجام نخواهد شد.شایان ذکر است بررسی های ما از پروازها و قطارهای ورودی مشهد حاکی از این است که این ممنوعیت در پروازها و قطارها اعمال نشده است.

رفت و آمد از مبدأ یا به مقصد مشهد ممنوع

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در نامه ای به جعفری سرپرست استانداری خراسان رضوی اعلام کرده است: بر اساس دستور رئیس جمهور، ستاد ملی کرونا و تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هرگونه ایاب و ذهاب از مبدأ یا به مقصد شهرهای تهران،کرج، ارومیه، مشهد و اصفهان در ایام تعطیلی انتهای ماه صفر ممنوع است.

دکتر بحرینی در این نامه آورده است: به منظور حفظ سلامت مردم و بر اساس نامه ای که توسط وزیر بهداشت به ریاست جمهوری ارسال و پاسخ آن نیز دریافت شده است انجام هر گونه سفر در روزهای پایانی ماه صفر از مقصد و مبدأ مشهد ممنوع است. وی ضمن قدردانی از همراهی مردم شریف و همکاری و همیاری تمامی مسئولان در برگزاری مراسم مذهبی و عزاداری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اظهار کرد: در برخی نقاط شهر مشهد این پروتکل ها رعایت نمی شود و ایستگاه های صلواتی با قدرت تمام دایر شده که این موضوع و موارد مشابه موجبات نگرانی جدی خادمان سلامت در این استان را فراهم آورده است. وی از مسئولان ارشد استان خواست برای کنترل و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، اقدام جدی و عاجل را در دستور کار قرار دهند.

با وجود این ، سرپرست استانداری خراسان رضوی در خبری که ساعت 16:15 دیروز توسط روابط عمومی استانداری منتشر شده اعلام کرده که هنوز در خصوص منع عبور و مرور در مشهد در ایام تعطیلی ماه صفر ابلاغیه اجرایی از سمت وزارت کشور برای استانداری خراسان رضوی صادر نشده است.

منبع: خراسان

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4834

به "آغاز ممنوعیت سفرها از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ممنوعیت سفرها از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید