جزئیات ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش آریا بلاگ، جزئیات ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ویژه استعداد های درخشان از سوی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام شد.

جزئیات ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه آریا بلاگ، کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه براساس بخشنامه شماره 70/19171 مورخ 26 خرداد ماه 94 موضوع آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر و مصوبات جلسه شماره 5 شورای راهبردی سنجش و پذیرش 13 آبان ماه 98 اقدام به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون از میان داوطلبان واجد شرایط می نماید.

کاظمی با هدف آشنایی داوطلبان با نحوه ورود به دانشگاه، شرایط و ضوابط دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ویژه استعداد های درخشان گفت: داوطلبان برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون (ویژه استعداد های درخشان) باید شرایطی داشته باشند که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

وی ادامه داد: کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در دفترچه براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت 10 درصدی برای هر یک از رشته / محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

کاظمی با بیان اینکه پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی در رشته متجانس امکان پذیر است؛ توضیح داد: ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیم سال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیم سال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته 10 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 6 نیمسال بیشتر نگردد.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اضافه کرد: متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعداد های درخشان) باید رشته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خود را در مجموعه انتخاب کنند.

وی اظهار کرد: دانش آموختگان ممتاز سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورت دارا بودن شرایط مندرج در این دفترچه امکان ثبت نام و پذیرش در این دوره را خواهند داشت.

گفتنی است داوطلبان باید، با مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه به آدرس www.azmoon.org نسبت به خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام کنند. با توجه به اینکه پس از خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام امکان باز پس گیری آن وجود ندارد لذا اکیداً توصیه می گردد پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنند. در مرحله خرید کارت اعتباری داوطلبان می بایست مجموعه آموزشی مورد نظر را انتخاب ­کنند و ضروری است در این انتخاب دقت لازم را داشته باشند.

پس از خرید کارت اعتباری نیز باید شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی در کادر مربوطه با دقت وارد نموده و سپس گزینه ورود به صفحه ثبت نام را انتخاب کنند. داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب 100 رشته محل از مجموعه آموزشی اقدام کنند و سپس بعد از انتخاب رشته تایید نهایی کنند بعد از تایید نهایی سیستم کد رهگیری ارائه می نماید که توصیه می گردد این کد رهگیری را تا اعلام نتایج نزد خود نگهداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4089

به "جزئیات ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید