جعل اسم و شغل در قرارداد ها چه مجازاتی دارد؟

یک وکیل پایه یک دادگستری درباره حکم جاعلانی که با استفاده از نام و عنوان شغلی جعلی اقدام به کلاهبرداری می نمایند، توضیحاتی داد.

جعل اسم و شغل در قرارداد ها چه مجازاتی دارد؟

به گزارش خبرنگار، جعل عنوان یا نام یکی از پرتکرارترین روش های کلاهبرداری در قراردادهای ملکی و تجاری است؛ در این کار هر یک از جاعلان و کلاهبرداران با استفاده از نام و عنوان جعلی اقدام به کلاهبرداری می نمایند، اما انجام این کار به وسیله قانونی قابل پیگیری است.

پرداخت ضرر و زیان زندان توسط کلاهبردار ضروری است

محمدامین حسین آبادی وکیل پایه یک دادگستری در گفت وگو با خبرنگار، در این باره اظهار کرد: اگر شخصی در قراردادهای تجاری و ملکی نام خود را جعل نموده باشد، به وسیله قانونی قابل پیگیری است.

: سوء پیشینه کیفری بعد از چه مدتی پاک می گردد؟

او ادامه داد: جعل نام و عنوان به دو صورت انجام می گردد، برای مثال اگر فردی از عنوان شخص دیگری استفاده کند و برای مثال خود را معاون وزیر معرفی کند، هم از باب جعل عنوان و هم از باب کلاهبردرای می توان از او شکایت کرد.

این وکیل پایه یک دادگستری درباره جعل نام، اعلام کرد: اگر شخص عادی باشد و هیچ عنوانی را جعل نکند و تنها با یک نام جعلی قراردادی را به امضا برساند، از باب کلاهبرداری می توان با او برخورد کرد.

حسین آبادی توضیح داد: در این پرونده ها کلاهبردار و شخص جاعل به دو طریق محاکمه می شوند؛ یکی آن که باید هم ضرر و زیان وارده را پرداخت نمایند و دیگر آن که به وسیله کیفری محاکمه می شوند و باید به زندان روند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 593

به "جعل اسم و شغل در قرارداد ها چه مجازاتی دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "جعل اسم و شغل در قرارداد ها چه مجازاتی دارد؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعل اسم و شغل در قرارداد ها چه مجازاتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید