خبرنگاران دستورات بهداشتی لازم برای فروشگاه های عظیم اردکان ابلاغ شد

به گزارش آریا بلاگ، یزد - خبرنگاران - فرماندار اردکان گفت: با توجه به بازگشایی فروشگاه های عظیم عرضه مواد غذایی در شهرستان اردکان، شرایط لازم الاجرای بهداشتی آن ها توسط فرمانداری ابلاغ شد.

خبرنگاران دستورات بهداشتی لازم برای فروشگاه های عظیم اردکان ابلاغ شد

بهروز شهابی زاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: این دستورات شامل مواردی است و با فروشگاه هایی که بندهای این دستورالعمل را اجرایی ننمایند؛ برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی اضافه نمود: یک نفر از کارکنان فروشگاه با لباس مخصوص و مشخّصات کامل در ورودی هایپرمارکت مستقر گردد تا ضمن فاصله گذاری بین مراجعان، نسبت به تب سنجی آنان اقدام نماید و از ورود مشتریانی که علائم شدید بیماری دارند به فروشگاه جلوگیری گردد.

فرماندار اردکان با بیان اینکه به هر یک از خریدارانی که وارد فروشگاه می شوند؛ بدون دریافت وجه از سوی هایپرمارکت دستکش یک بار مصرف داده شده و لباس و کفش های وی ضدعفونی گردد توضیح داد: استفادهٔ مشتریان از دستکش های شخصی ممنوع بوده و مشتریانی که از این کار ممانعت نمایند حق ورود به فروشگاه را ندارند.

شهابی زاد گفت: کلیهٔ کارکنان فروشگاه با رعایت موازین بهداشتی و دستکش و ماسک در فروشگاه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: فروشگاه متعهّد می گردد سطل زباله درب دار در خروجی فروشگاه قرار داده تا مشتریان پس از خروج، دستکش های یک بار مصرف آلوده را داخل آن بیندازند. کنترل نظافت خارج از فروشگاه دائماً آنالیز گردد.

فرماندار اردکان با بیان اینکه حضور مشتریان در فروشگاه به گونه ای مدیریّت و کنترل گردد که براساس ظرفیّت فروشگاه به ازای هر مشتری حداقل 9 مترمربّع فضا وجود داشته باشدیادآور شد: در هنگام تسویهٔ حساب، کارت اعتباری توسط مشتری کشیده شده و رمز و مبلغ توسّط متصدّی فروشگاه وارد گردد،از هرگونه دست زدن مشتریان به کارت خوان جلوگیری گردد.

شهابی زاد گفت: عدم رعایت هریک از موارد فوق براساس تشخیص گشت مشترک ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اردکان، موجب تذکّر در وهلهٔ اول و پلمب براساس دستور قضایی در موارد تکرارشده می گردد.

وی ادامه داد: شهروندان عزیز می توانند موارد تخلف یا عدم اجرای این پروتکل را صرفاً به صورت پیامک به شماره 09132549014 (روابط عمومی فرمانداری اردکان) گزارش نمایند.

مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2865

به "خبرنگاران دستورات بهداشتی لازم برای فروشگاه های عظیم اردکان ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستورات بهداشتی لازم برای فروشگاه های عظیم اردکان ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید