درگیری های شدید گروه های مسلحِ در الحسکه، شبه نظامیان قسد 70 غیرنظامی را در حومه الحسکه ربودند

به گزارش آریا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- گروه های مسلحِ تحت حمایت ترکیه در شهر راس العین در حومه الحسکه سوریه به دلایل نامعلومی وارد درگیری های شدید شده اند.

درگیری های شدید گروه های مسلحِ در الحسکه، شبه نظامیان قسد 70 غیرنظامی را در حومه الحسکه ربودند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، گروه موسوم به مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه- وابسته به معارضان- گفت، در جریان درگیری ها میان گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه در شهر راس العین، 3 تن از عناصر شورشی کشته شدند.

به گفته این منبع، درگیری ها میان دو گروهک وابسته به السلطان مراد و در نتیجه استعمال مواد مخدر در میان عناصر شورشی به وقوع پیوسته است. با این حال، دلیل قطعی این درگیری ها مشخص نیست.

شهر راس العین هر از گاهی شاهد تنش میان گروه های السلطان مراد و درع الحسکه است و مجروحان این خشونت ها برای مداوا به ترکیه منتقل می شوند.

شبه نظامیان قسد 70 غیرنظامی را در حومه الحسکه ربودند

شبه نظامیان موسوم به نیرو های سوریه دموکراتیک، قسد حملات خود را ضد غیرنظامیان در اردوگاه الهول در حومه الحسکه ادامه دادند و 70 غیرنظامی را ربودند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، شبه نظامیان موسوم به نیرو های سوریه دموکراتیک, قسد , حملات خود را ضد غیرنظامیان در اردوگاه الهول در حومه الحسکه ادامه دادند و 70 غیرنظامی را ربودند. شبه نظامیان قسد با حمله به اردوگاه الهول در حومه الحسکه تعدادی از غیرنظامیان را ربودند. در همین حال یک بمب که افراد ناشناس در یکی از خودرو های نیرو های قسد در حومه الحسکه کار گذاشته بودند، منفجر شد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه در گزارشی گفت: شبه نظامیان قسد جنایت های خود را ضد غیرنظامیان در مناطق تحت اشغال خود در حومه الحسکه و حومه الرقه ادامه می دهند. شبه نظامیان در ششمین روز پیاپی به اردوگاه الهول در شرق الحسکه یورش بردند و 70 غیرنظامی را ربودند و با خود به مکانی نامشخص بردند. نیرو های قسد همچنین 4 غیرنظامی دیگر را در حمله به روستای السبع در جنوب الحسکه ربودند.

منابع محلی گفتند گروه های مسلح وابسته به شبه نظامیان قسد به یک منزل در روستای السبع حمله کردند و مالک این منزل را که شخصی مسن و نزدیک به هفتاد سال سن داشت، مورد ضرب و شتم قرار دادند و 4 نفر از خانواده وی را بدون هیچگونه اتهامی ربودند که میان این چهار نفر یک کودک نیز بوده است. شبه نظامیان قسد در حمله به این منزل دارایی های آن را نیز به سرقت بردند.

همچنین نیرو های قسد 20 رأس گوسفند را به سرقت بردند و با خودرو های خود به شهر الشدادی در جنوب الحسکه منتقل کردند. در حومه الرقه نیز افراد مسلح قسد با حمله به منزل یکی از غیرنظامیان در مزرعه حزیمه در شمال الرقه یک زن را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند که بر اثر این حملات، این زن به شدت مجروح و دچار شکستگی استخوان و کبودی در بدنش شد.

در همین حال یک بمب کار گذاشته شده در یک خودروی نظامی متعلق به شبه نظامیان قسد در راستا الخرافی در حومه الحسکه منفجر شد. انفجار این بمب دومین مورد از انفجار بمب در دور روز گذشته بود. منابع محلی گفتند این بمب را افرادی ناشناس در این خودرو کار گذاشته بودند و هنگامی که این خودرو در حال حرکت بود، منفجر شد که خسارت هایی به آن وارد آورد با این حال جزئیاتی درباره زخمی شدن افرادی که در این خودرو سوار بودند، منتشر نشده است.

آمریکا پایگاه های غیر قانونی خود را در دیر الزور مجهزتر می کند

نیروهای اشغالگر آمریکایی در حال مجهزتر کردن پایگاه های غیر قانونی خود در میدان های نفتی و گازی است که در مناطق جزیره سوریه ایجاد کرده است.

رژیم اشغالگر آمریکا پایگاه های غیر قانونی خود را در دیر الزور مجهزتر می کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ نظامیان رژیم اشغالگر آمریکایی در حال مجهزتر کردن پایگاه های غیر قانونی خود در میدان های نفتی و گازی است که در مناطق جزیره سوریه ایجاد کرده است.

نظامیان آمریکایی تجهیزات نظامی و انواع سلاح و تجهیزات لجستیکی به میدان نفتی کونیکو در حومه دیرالزور ارسال می کنند.

منابع محلی می گویند خودرو های آمریکایی حامل مواد لجستیکی و سلاح وارد پایگاه غیرقانونی شدند که این رژیم در میدان کونیکو در حومه شمال شرقی دیرالزور ایجاد کرده است.

این در حالی است که نظامیان رژیم اشغالگر آمریکایی در چند ماه گذشته هزاران کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی و لجستیکی از گذرگاه های غیر قانونی به الحسکه وارد کرده اند.

تداوم تقویت حضور آمریکا در بزرگترین میدان گازی سوریه

منابع آگاه محلی سوریه از تداوم تقویت حضور اشغالگران آمریکایی در بزرگترین میدان گازی این کشور خبر دادند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی در سایه سکوت و انفعال جامعه بین الملل در قبال سرقت منابع طبیعی سوریه، همچنان در حال تقویت پایگاه های نظامی غیرقانونی خود در میدان های نفتی و گازی منطقه الجزیره سوریه هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، با انتشار خبری از تقویت حضور آمریکایی ها در بزرگترین میدان گاز طبیعی در شرق این کشور خبر داد و نوشت: به همین دلیل، نیروهای آمریکایی شب گذشته میزان زیادی تجهیزات نظامی، تسلیحاتی و لجستیکی به میدان گازی کونیکو در حومه دیرالزور منتقل کردند.

منابع آگاه محلی گفتند که یک کاروان آمریکایی حامل تجهیزات و مواد لجستیکی و نظامی وارد پایگاه نظامی غیرقانونی اشغالگران در میدان گازی کونیکو شده است. میدان گازی کونیکو، بزرگترین میدان گازی سوریه است که تحت اشغال آمریکا واقع شده است.

بنا بر این گزارش، آمریکایی ها، طی چند ماه اخیر، هزاران کامیون حامل اسلحه و تجهیزات نظامی و لجستیکی از طریق گذرگاه های غیرقانونی وارد استان الحسکه کرده اند تا در نهایت حضور نظامی خود را در منطقه الجزیره در سوریه، با هدف سرقت نفت و سایر سرمایه ها و منابع طبیعی این منطقه تقویت کنند.

مناطق شرق سوریه سرشار از منابع نفتی است و آمریکا با کمک عناصر وابسته خود، در حال غارت نفت سوریه و قاچاق آن است.

پیشتر، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی سوریه درباره تحرکات اشغالگران در میدان گازی کونیکو نوشته بود که نیروهای آمریکا در حال آموزش مزدوران در میدان کونیکو، بزرگترین میدان گازی سوریه، هستند؛ میدانی که 10 میلیون متر مکعب گاز تولید می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6583

به "درگیری های شدید گروه های مسلحِ در الحسکه، شبه نظامیان قسد 70 غیرنظامی را در حومه الحسکه ربودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری های شدید گروه های مسلحِ در الحسکه، شبه نظامیان قسد 70 غیرنظامی را در حومه الحسکه ربودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید