رئیس کدام کشور موش آزمایشگاهی واکسن روسی می گردد؟

به گزارش آریا بلاگ، رئیس جمهوری فیلیپین با تقدیر از کوشش های روسیه برای فراوری واکسن رایگان کرونا گفت با کمال میل به عنوان نخستین فرد در واکسیناسیون عمومی فیلیپین واکسن را دریافت می نماید.

رئیس کدام کشور موش آزمایشگاهی واکسن روسی می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، رودریگو دوترته مدعی شد پیشنهاد رئیس جمهوری روسیه را برای استفاده کردن از واکسن کرونا پذیرفته و دوست دارد این واکسن اول روی خودش آزمایش گردد. او در نطقی تلویزیونی در ساعات انتهای روز دوشنبه گفت: وقتی واکسن رسید، من جلوی همه آن را می زنم. روی من آزمایش کنید، مسئله ای نیست. اگر با من جواب داد، آن وقت روی همه جواب می دهد.

دفتر ریاست جمهوری فیلیپین روز سه شنبه گفت این کشور آماده همکاری با روسیه برای آزمایش، فراوری و تامین واکسن کروناست. در بخشی از بیانیه دفتر دوترته آمده است: فیلیپین آماده است برای کارآزمایی بالینی و دیگر فازهای فراوری داروی کووید-19 کنار روسیه باشد تا به یک بحران بهداشت دنیای پاسخ بدهد. در عین حال رئیس جمهوری فیلیپین از کوشش دانشمندان روس برای آماده کردن سریع واکسن تشکر کرد.

  • افزایش تردیدها درباره واکسن روسیه | دختر پوتین هم واکسن کرونا زده است؟

دوترته گفت: من به آقای پوتین خواهم گفت به نتیجه کوشش های شما برای مبارزه با کووید-19 اطمینان دارم و معتقدم واکسنی که شما ساخته اید واقعا برای تمام انسان ها مفید و موثر است. رئیس جمهوری فیلیپین ابراز امیدواری کرد نسخه روسی واکسن کرونا تا ماه سپتامبر آماده گردد و تا آن موقع مردم کشورش از شر ویروس رها شده باشند. او در عین حال مدعی شد برای نشان دادن اعتماد خود به واکسن روسی آن را روی خودش آزمایش می نماید.

رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه از آماده شدن نسخه نهایی واکسن کرونا پس از سه مرحله آزمایش اطلاع داد و گفت کار واکسیناسیون عمومی شهروندان این کشور از ماه اکتبر شروع می گردد. این در حالی است که شش واکسن دیگر که به تایید سازمان بهداشت دنیای رسیده اند، هنوز در فاز سوم و کارآزمایی گسترده بالینی قرار دارند و بعید است تا پیش از انتها 2020 واکسن موثر کرونا به مردم دنیا معرفی گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4137

به "رئیس کدام کشور موش آزمایشگاهی واکسن روسی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کدام کشور موش آزمایشگاهی واکسن روسی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید