روز پرنوسان بورس، شاخص یک میلیون و 945 هزار واحدی شد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران: شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی به خود گرفت و به مرز یک میلیون و 974 هزار واحد رسید، اما در ساعات پایانی کمی کاهشی شد و در نهایت رقم یک میلیون و 945 هزار واحد را ثبت کرد.

روز پرنوسان بورس، شاخص یک میلیون و 945 هزار واحدی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به انتها رسید که شاخص کل این بازار با 11 هزار و 334 واحد صعود رقم یک میلیون و 945 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 3994 واحد رشد کرد و به رقم 507 هزار و 116 واحد رسید.

معامله گران دو میلیون معامله به ارزش 192 هزار و 651 میلیارد ریال انجام دادند.

فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه گذاری غدیر و پالایش نفت تهران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص گذاشتند.

فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت بندرعباس، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص کل فرابورس نیز با 63 واحد صعود رقم 19 هزار و 962 واحد را ثبت کرد.

در این بازار 731 هزار معامله به ارزش 105 هزار و 576 میلیارد ریال انجام شد.

سنگ آهن گوهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی سیمان لار سبزوار س. توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و صنایع ماشین های اداری ایران نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3953

به "روز پرنوسان بورس، شاخص یک میلیون و 945 هزار واحدی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز پرنوسان بورس، شاخص یک میلیون و 945 هزار واحدی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید