زنده شدن کودک 2 ساله پس از 39 دقیقه

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران: یک کودک که قلبش به مدت 39دقیقه به طور کامل از کار افتاده بود، به طور شگفت انگیزی به زندگی بازگشت و اکنون اجازه رفتن به خانه از بیمارستان را پیدا نموده است.

زنده شدن کودک 2 ساله پس از 39 دقیقه

زک هیلاری 2ساله چند ماه پیش دچار حمله قلبی شد. مادرش او را درحالی که کف اتاق خوابیده بود و نفس نمی کشید پیدا کرد و به سرعت با اورژانس تماس گرفت. تا رسیدن نیروهای امدادی که بیش از 10دقیقه طول کشید، مادر زک سعی کرد با استفاده از تنفس دهان به دهان پسر خود را به هوش بیاورد اما پیروز به انجام این کار نشد. هنگام انتقال زک به بیمارستان و بستری شدن در بخش هم کوشش پزشکان برای به کار انداختن قلب این کودک ادامه پیدا کرد. بعد از به کار افتادن قلب زک، پزشکان از مغز او عکسبرداری نموده و متوجه وجود تورم در آن شدند. از کار افتادن قلب به مدت 39 دقیقه می توانست آسیب بسیار جدی به مغز وارد کند، به همین خاطر به پدر و مادر این کودک گفته شد خود را برای شرایط بدتر آماده نمایند.

اما در کمال شگفتی زک فرایند بهبود را طی کرد و اکنون بدون داشتن کوچک ترین بیماری و عوارضی آماده رفتن به خانه است. مادر او که هیلاری نام دارد در این باره گفت: در طول این چند ماه زک توانست همه مهارت های مهم مانند حرف زدن، راه رفتن، غذا خوردن و نگه داشتن اشیا را دوباره فرا بگیرد که این موضوع بسیار شگفت انگیز است. در روز حادثه من مشغول تماشای تلویزیون بودم که متوجه شدم پسرم در اتاق نیست. بعد از آنکه او را پیدا کردم، دیدم که او نفس نمی کشد و به همین خاطر به سرعت با اورژانس تماس گرفتم. دلیل حمله قلبی زک هنوز هم به صورت یک راز به جای مانده و هیچ کس نتوانسته شرح قانع نماینده ای برای این موضوع پیدا کند.کادر پزشکی بیمارستان محل درمان زک معتقدند، این کودک یکی از عجیب ترین نمونه های حمله قلبی بوده که آنها تا کنون با آن روبه رو شده اند. تا کنون شنیده نشده که یک کودک بعد از گذشتن این مدت طولانی از قطع نفس زنده بماند و دچار هیچ گونه عوارض جانبی هم نشود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7591

به "زنده شدن کودک 2 ساله پس از 39 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده شدن کودک 2 ساله پس از 39 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید