شکوهِ خاموش یک خبرِ خوب به لبخند عسل آراسته شد

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، ابراهیم اژدری؛ روزنامه نگار و مدیر روابط عمومی دانشگاه پیغام نور فارس در مراسم رونمایی از این سه کتاب که شامگاه پنجشنبه (25 آذر 1400) در سرای سخن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران-مرکز فارس برگزار گردید، گفت: قلم توانای حسن دهقان از سواد بالای او ریشه می گیرد. این کتاب حاصل تجربیات دو دهه ای نویسنده است که با اشراف به این خطاها به بیان حل مسئله پرداخته است.

شکوهِ خاموش یک خبرِ خوب به لبخند عسل آراسته شد

این فعال رسانه ای شیراز درباره کتاب یک خبر خوب برای روابط عمومی ها، اضافه کرد: این اثر علاوه بر این که خطاهای رایج روابط عمومی ها در آن نمایان است، یک کتاب خوب برای خبرنویسی و اثر جامعی است که می تواند مورد استفاده همه خبرنگاران و روابط عمومی ها قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کلیشه ای و بولتن بودن، آفت روابط عمومی ها است و در این کتاب به خوبی به این اشکالات اشاره شده است. در این کتاب نظرات بزرگان اهل خبر و رسانه آورده شده است، ضمن این که نویسنده در این اثر در کنار آموزش به تئوری هم اهتمام ورزیده است.

نگاه انتقادی و جسورانه در شعرهای لبخند عسل

در ادامه عبدالرضا قیصری؛ معاون حوزه هنری فارس، درباره کتاب شعر و عکس لبخند عسل که با همکاری عکاسان خبری شیراز تهیه شده، با اشاره پیشینه مولف، گفت: ارادت به آزادگی را در چند شعر این مجموعه می بینیم و نگاه انتقادی و جسورانه در این شعرها مستتر است.

این شاعر، ادامه داد: سهم قلم در این کارها معمول است، ضمن این که در کنار نگاه زیبا در عکس های این کتاب، اشعار به زیبایی انتخاب شده است.

مهدی پارسایی نیز در این نشست درباره کتاب شکوه خاموش سخن گفت.

صرف عواید فروش کتاب ها برای کتابخانه روستای کفترک

حسن دهقان؛ مولف این سه اثر در بخش دیگری از این برنامه، بیان نمود: عواید فروش این کتاب ها برای کتابخانه روستای کفترک صرف می گردد. هر سه این کتاب ها براساس دغدغه های اجتماعی شکل گرفته است. شعرهای اجتماعی و هستی شناسانه در لبخند عسل قرار گرفته است.

دهقان با بیان این که شکوه خاموش قرار بود شکوه شیراز باشد، اضافه کرد: مستندنگاری محله های تاریخی شیراز در این کتاب به مخاطب ارائه شده است. امروز باید برای بافت تاریخی شیراز سوگ گرفت. این کتاب توریستی نیست و واقعیت موجود خانه های تاریخی شیراز را روایت می نماید. بافت تاریخی شیراز اهمیتش را از دست داده است. این کتاب پژوهشی کاملا مستقل و گزارشی به مردم است. تقریبا 40 خانه در این کتاب تصویر شده و نقشه اصیلی از بافت تاریخی شیراز در این اثر پژوهشی وجود دارد.

گذری بر بافت تاریخی شهر شیراز

شیوا السادات عطاران که عکس هایش در کتاب شکوهِ خاموش به چاپ رسیده نیز در این مراسم به سختی های کار عکاسی در بافت تاریخی شیراز اشاره نمود و از آنچه بر این بخش از شهر می رود یاد کرد.

وی با بیان این که مقدمه و متن کتاب به وسیله حسن دهقان نگاشته شده، تأکید کرد: شکوه خاموش که از سوی انتشارات مؤلفان فرهیخته به چاپ رسیده، میخواهد در صورت فراهم شدن شرایط در جلدهای بعد به محلات تاریخی دیگر شیراز بپردازد.

لازم به ذکر است کتاب لبخند عسل نیز دربرگیرنده 43 رباعی و دوبیتی است و افزون بر اشعار، عکس هایی از سه عکاس رسانه ای شیراز، الهه پورحسین، شیوا عطاران و امید منوچهری نیز متناسب با متن کتاب آمده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9015

به "شکوهِ خاموش یک خبرِ خوب به لبخند عسل آراسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوهِ خاموش یک خبرِ خوب به لبخند عسل آراسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید