ضرورت تزریق دوز سوم واکسن برای ورزشکاران

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/اصفهان دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان ورزشکاران به ویژه ملی پوشان باید دوز سوم واکسیناسیون خود را انجام دهند و در در صورت بروز علائم، پزشک تیم را در جریان قرار دهند.

ضرورت تزریق دوز سوم واکسن برای ورزشکاران

مهدی محمدی، در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص واکسیناسیون دوز سوم ورزشکاران، اظهار کرد: دوز یادآور واکسن کرونا بسیار مهم است و یکی از گروه هایی که تمرکز زیادی برای انجام دوز سوم آنها در نظر گرفته شده، گروه ورزشکاران و به ویژه ملی پوشان است، چرا که آنها تمرینات و ارتباطات نزدیکی با یکدیگر دارند و این یکی از ریز فاکتورها و عوامل خطرناکی است که می تواند باعث مبتلا شدن ورزشکاران به کرونا گردد؛ بنابراین به شدت به آن ها توصیه می گردد که دوز سوم خود را تزریق نمایند.

وی اضافه نمود: نکته ای که باید آن را یادآوری کنیم این است که در دوزیادآور یا سوم همچون دوزهای قبلی واکسیانسیون که ممکن است پس از زدن واکسن، باعث درد در محل تزیق، التهاب و یا در موارد نادری هماتوم ایجاد گردد به آن ها توصیه می گردد که در صورت درد از کمپرس سرد استفاده گردد و فعالیت های ورزشی خود را بین دو تا سه روز به حداقل برسانند.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان اعلام نمود: بعضی مواقع، کسانی که دوز سوم استفاده نموده اند به علت اینکه دوباره سیستم ایمنی تحریک می گردد و سیستم بدنی دوباره پادتن فراوری می نماید، ممکن است عوارضی مثل تب و لرز و بدن درد مشاهد گردد و یا در موارد کمی هم مسائل گوارشی ایجاد شده است؛ بنابراین به این افراد به ویژه ورزشکاران یادآوری می گردد در زمان تزریق دوز سوم اگر هرکدام از این علائم را داشتند با پزشک تیم مشورت نموده و کمی فعالیت های ورزشی شدید خود را کاهش دهند. زیرا موجب ضعف بدنی می گردد؛ اما اگر کسانی دوز سوم خود را زدند و علائمی نداشتند، منعی برای پرداختن به ورزش ندارند.

وی در خصوص صحبت های اجرا شده در خصوص واکسیناسیون دوز سوم تیم ملی فوتبال بانوان و حضور آنها در هفته هفتم لیگ برتر به فاصله 72 ساعت بعد از تزریق واکسن، ادامه داد: اگر پزشک تیم، تشخیص علائمی مثل تب و لرز و یا ضعف در بین بازیکنان مشاهد کرد، نباید اجازه به میدان رفتن آنها را بدهد و باید اجازه دهیم تا ورزشکاران با استراحت به حالت طبیعی خود بازگردند، بنابراین تمام این مسئولیت ها با پزشک تیم ملی در زمان تزریق و بعد از آن و در ادامه قبل از مسابقات لیگ، با پزشک تیم های باشگاهی است.

محمدی گفت: بعد از دریافت دوز سوم هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و البته که باید علاوه بر زدن ماسک، شرایط پروتکل ها و فاصله اجتماعی رعایت گردد و اگر عوارضی مثل درد قفسه سینه، تنگی نفس، تپش قلب ورزشکار داشتند باید پزشک تیم در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9093

به "ضرورت تزریق دوز سوم واکسن برای ورزشکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تزریق دوز سوم واکسن برای ورزشکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید