قلعه نویی: من جزو گزینه های راهنمایی تیم ملی نیستم اما حتماً گل محمدی گزینه است، الان اهل فن و فوتبالی ها خانه نشین هستند

به گزارش آریا بلاگ، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان تأکید کرد، او جزو گزینه های راهنمایی تیم ملی نیست، اما به احتمال فراوان گل محمدی یکی از گزینه های سرمربیگری این تیم است.

قلعه نویی: من جزو گزینه های راهنمایی تیم ملی نیستم اما حتماً گل محمدی گزینه است، الان اهل فن و فوتبالی ها خانه نشین هستند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از مشهد مقدس، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از ملاقات شاگردانش مقابل تیم فوتبال شهر خودرو گفت: باشگاه شهر خودرو در چند روز اخیر تمام امکانات تمرینی را در اختیار ما گذاشت و از مجموعه آنها تشکر می کنم. دوستان در باشگاه نساجی بیانیه ای درباره تابش (مدیرعامل سپاهان) دادند که با آقای صنیعی فر (یکی از مالکان باشگاه نساجی) صحبت کردم که گفت اطلاعی ندارم.

وی ادامه داد: تابش حرف بدی نزده است. بلکه از شهرستانی ها دفاع نموده و درباره مازندرانِ بزرگ حرف زده که امکانات کمی دارد. احترام در ورزش خیلی مهم است. در نشست خبری قبلی فراموش کردم از علی امیری، مدیرعامل وقت نساجی درباره صعود این تیم به لیگ برتر اسم بیاورم که از او عذر می خواهم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با ابراز امیدواری به اینکه با توجه به شرایط جدول، بازی تیمش مقابل شهر خودرو خوب و تماشایی از آب دربیاید، توضیح داد: مسرورم با تیمی بازی داریم که تفکر و نگرش آن مانند سپاهان، ارائه یک بازی زیباست. از این بابت مسرور ترم در زمینی هستیم که اجازه می دهد دو تیم خوب بازی نمایند. همواره بازی سپاهان و شهر خودرو از جمله در فصل گذشته و با وجود همه کم لطفی ها، زیبا بوده و دو تیم در جدول شرایط خوبی داشته اند. سال جاری هم این رخ داده و سپاهان و شهر خودرو شرایط خوبی در جدول دارند. هر چند این برای بعضی خوشایند نیست!

قلعه نویی با بیان اینکه دو باشگاه سپاهان و شهر خودرو رابطه خوبی دارند، گفت: فارغ از هر نتیجه، دعا می کنم بازی خیلی خوب باشد که بینندگان از آن لذت ببرند. شهر خودرو به خصوص در خط میانی به دنبال مالکیت توپ است و اگر بتوانیم ارتباط هافبک ها با مهاجمان حریف را قطع کنیم، به یک هدف مهم مان رسیدیم. سپاهان هم تیم خیلی خوبی است و در بازی قبل خیلی بدشانسی آوردیم. اگر شرایط به خوبی پیش می رفت، می توانستیم گل های دوم یا سوم را بزنیم و باورمان نمی گردد که آن توپ ها گل نشد.

وی با اشاره به فرصت نساجی برای گلزنی گفت: شانس آوردیم که موقعیت نساجی در دقایق انتهای وارد دروازه ما نشد؛ وگرنه می باختیم. امیدوارم بازی خیلی خوبی انجام دهیم و شرایط خود را در جدول بهبود ببخشیم. از شرایط سپاهان خیلی خیلی راضی هستیم. تیم در یک سال و نیم اخیر، خیلی خوب کار نموده است. ممکن است در خیلی از ملاقاتها عدالت فوتبال اجرا نشده باشد، با این حال اعتمادبه نفس سپاهان بازگشته و از تیم خیلی راضی هستم.

تمام بازیکنان شهر خودرو خوب هستند، اما اکبر صادقی نقشی محوری ایفا می نماید و خیلی تأثیرگذار است.، قلعه نویی در ادامه با بیان این جمله به تمجید از حرف فردای تیمش پرداخت.

سرمربی سپاهان درباره مصدومان تیمش بیان نمود: تعداد مصدومان ما این قدر زیاد است که بهتر است شرح ندهم. مصدومیت در فوتبال پیش می آید، اما رباط صلیبی عزت الله پورقاز در زمین نساجی پاره شد. البته بازیکن نساجی از ناحیه همسترینگ مشکل داشت و ما این مشکل را در اصفهان هم داریم. چمن نقش دنیا خوب است، اما زیرسازی خوبی ندارد. ما مصدومان زیادی داریم و تابش هم به همین خاطر گلایه کرد. دوستان یا مصاحبه او را نخواندند، یا خواستند فقط یک بیانیه بدهند.

قلعه نویی با بیان اینکه سعید آقایی، مرتضی منصوری و کومان می توانند در ملاقات برابر شهر خودرو به میدان بروند، گفت: تنها دغدغه ما پورقاز است. او از لحاظ فنی و اخلاقی، بسیار ارزشمند است و برایش متأسفم. نقی زاده هم رباط صلیبی پاره نموده است و بحیرایی به دلیل آسیب دیدگی نمی تواند بازی کند. بیشتر مصدومان ما به خاطر شرایط چمن استادیوم نقش دنیا آسیب دیده اند.

وی در خصوص زمینی که شاگردانش در مشهد در آن تمرین کردند، گفت: ما در زمین منزل آباد تمرین کردیم و من از مدیران شهر خودرو خیلی تشکر می کنم.

سرمربی سپاهان در واکنش به صحبت خبرنگاری که نظرش را به عنوان یک پیشکسوت برای سرمربیگری تیم ملی پرسید، گفت: من نه پیشکسوت هستم و نه کارشناس که درباره تیم ملی نظر بدهم. امیدوارم انتخاب خوبی صورت گیرد و سرمربی جدید بتواند به تیم ملی یاری کند. دعا کنیم تیم ملی به جام دنیای و تیم امید به المپیک صعود کند.

تساوی عراق مقابل بحرین، هدیه ای بود که خدا به ما داد و باید از آن استفاده کنیم.، قلعه نویی ضمن بیان این جمله توضیح داد: تیم ملی ما شایستگی دارد که هم مستقیم به جام دنیای صعود کند و هم در این مسابقات، حرف هایی برای گفتن داشته باشد. تیم ما با این شرایط سنی، پخته تر هم می گردد.

وی درباره اینکه او و گل محمدی گزینه های سرمربیگری تیم ملی هستند، بیان نمود: من جزو گزینه ها نیستم، اما حتماً گل محمدی گزینه است. برای هرکسی که سرمربی تیم ملی گردد، دعا و آرزوی موفقیت می کنیم. اگر گل محمدی یا مربی دیگری سرمربی تیم ملی گردد، حتماً لیاقتش را دارد. من که این لیاقت را ندارم و می دانم دوستان ضدیت شدیدی با من دارند. با توجه به مصاحبه حدوداً یک سال و نیم پیش، می دانم دوستان و آن بالایی میانه خوبی با ما ندارند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال بیان نمود: در این باره از مسئولان سؤال کنید. در کشور ما برنامه محوری وجود ندارد. ببینید رفتارها درباره تصمیم گران کردن بنزین، چه اتفاقاتی بر سر کشور آورد و هر کسی صحبت کرد، گفت که از موضوع خبر نداشتیم. همه چیز ما به هم می خورد و باید با هم هماهنگ باشد. افراد باید سر جای خود باشند و مراتب لازم را طی نموده باشند.

قلعه نویی در ادامه اضافه کرد: دوستان سال ها به ما هجمه وارد می کردند و الان اهل فن و فوتبالی ها خانه نشین هستند. مدیر صنعتی باید در صنعت باشد و مدیر نظامی در حوزه خودش. در 10 سال گذشته چقدر از این اتفاقات افتاد؟ امثال مصطفوی و دادکان خانه نشین بوده اند. ببینید رسانه ملی چه آدم هایی می آورد که درباره فوتبال و ورزش صحبت نمایند. آنها یک بار در تخصص خودشان حرف نزده اند، اما درباره فوتبال صحبت می نمایند. توقع دارید با این رفتارها در سطح کشور، فوتبال ما درست گردد؟

وی با بیان اینکه اگر سیاست دست سیاستمداران و فوتبال دست فوتبالی ها بود، کار درست می شد، گفت: اگر حرفی بزنیم، ابزار تبلیغاتی دارند و به ما حمله می نمایند یا اَنگ می زنند. الان تیم هایی چون ابومسلم، شاهین، راه آهن، هما و ملوان کجا هستند؟ قانون همواره متکی به شخص بوده است. مثلاً مدیر بانک ملی یا مدیر شرکت هواپیمایی هما گفته اند فوتبال دیگر چیست؟ بهتر است آن را جمع کنیم. قطعاً آنها هم دغدغه خود را دارند. این تیم ها 200 تا 300 بازیکن به تیم ملی داده اند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به شرایط شاگردان محمد احمدزاده گفت: من شرایط ملوان را از نزدیک می بینم و واقعاً دل آدم می سوزد. ملوان در استادیوم آزادی، استقلال را مقابل 80 هزار طرفدار شکست داد و قهرمان شد. مدیران اهل فن بر سر کار نیستند و این باعث شده ورزش کشور به این حال و روز بیفتد.

قلعه نویی در واکنش به سؤال همان خبرنگار درباره سوءمدیریت توضیح داد: شما سؤال سیاسی می پرسید. نکند دارید قیام می کنید؟ شرایط سپاهان خیلی خوب است و در یک سال و نیم گذشته، می توانستیم دو جام به دست بیاوریم. سپاهان می تواند یک الگو برای ورزش کشور باشد، چون یک باشگاه است و سه هزار ورزشکار حرفه ای دارد. سه چهار تیم بالای 110 تا 120 میلیارد تومان هزینه می نمایند، اما بودجه باشگاه سپاهان در 97 رشته ورزشی، 90 میلیارد تومان است. تیم سپاهان براساس برنامه پیش می رود. شاید در این برنامه چهاردهم جدول هم بگردد، اما راهش را فراموش نمی نماید.

وی درباره عدم پخش برنامه نود و غیبت عادل فردوسی پور بیان نمود: فردوسی پور سرمایه کشور است و من خیلی از او انتقاد کردم. خیلی جاها معتقدم اظهارات فردوسی پور درست بود، اما راهی را که باید می رفت، رها کرد و وارد مسائل دیگری شد. با این حال نباید به این راحتی از سرمایه هایی که برای آنها هزینه شده، بگذریم و ان شاءالله فردوسی پور هر چه زودتر برگردد. نکته مهم این است که او همانند اوایل برنامه اش بازگردد. فردوسی پور تحصیلنموده، سالم و کاربلد است، اما به جاده خاکی زد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه ملاقات تیمش مقابل بسیار حساس است، گفت: ملاقات سال گذشته (بازی برگشت) ما هم خیلی حساس بود و حتی حساس تر از بازی فردا. در آن مسابقه دو تیم خیلی خوب بازی کردند و تنها ملاقاتی بود که شانس آوردیم. البته پنالتی شهر خودرو اصلاً درست نبود و پنالتی روی کی روش را نگرفتند. این صحنه ها، ما را از لحاظ روانی به هم ریخت. ما در کورس قهرمانی بودیم و جوی درست کردند که حمیداوی گفت این طرفداران متعلق به ما نبودند.

قلعه نویی در خصوص اشتباهات داوری گفت: درباره کارشناسی های داوری باید بگویم امیدوارم کارشناسی که به تلویزیون می آید، شهامت داشته باشد. بیشتر آنها شهامت دارند، اما این کارشناس یا نباید بیاید، یا اگر می آید، حق را بگوید و از فضای مجازی نترسد. امام حسین (ع) می گوید اگر دین ندارید، آزاده باشید. آقای کارشناس! اگر به تلویزیون می آیی، حق را بگو و برایت فرقی نداشته باشد که درباره چه تیمی کارشناسی می کنی. بعضی از فضای مجازی می ترسند و به گونه ای صحبت می نمایند که بهتر است کارشناسی ننمایند.

وی با اشاره به داوران سطح اول دنیا گفت: داورانی که در جام دنیای، جام ملت های آسیا و مسابقات باشگاهی قضاوت می نمایند، سطح بالایی دارند. داوران ما از لحاظ فنی خیلی بالاتر هستند، اما امکانات ما با داوران اروپایی قابل قیاس نیست. شاید بالای هزار بار اتفاق می افتد که داوران به ویدئوچک مراجعه می نمایند و امکانات و حقوق خوبی هم دارند. در ملاقات سال گذشته منچسترسیتی و تاتنهام همه فکر می کردند که سیتی به فینال صعود می نماید، اما ویدئوچک گل این تیم را برگرداند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه داوران دنیای با تمام امکانات شان، اشتباه نموده و به ویدئوچک مراجعه می نمایند، توضیح داد: آقای ممبینی! ما هم گاهی از داوری سود بردیم، اما سال گذشته بیشترین ضرر را از این بابت کردیم. پیش از بازی با استقلال، مقابل سایپا و پارس جنوبی پنالتی های ما را نگرفتند و چهار امتیاز را از دست دادیم. البته معین نبود پنالتی ما برابر سایپا یا استقلال مقابل ما گل می شد. نباید هجمه ایجاد کنیم و تیم های شهرستانی را گوشه رینگ ببریم. داور یک بازی 10 بار به ویدئوچک مراجعه کرد.

این همه در کشور پول هست، ای کاش ویدئوچک را در فوتبال اجرا نمایند تا عدالت در ورزش و فوتبال درست گردد.، سرمربی سپاهان ضمن بیان این جمله گفت: من یا بازیکنان کلی دستمزد می گیریم، اما شما دستمزد داوران را ببینید. به قول نصیرزاده شما یک داور نمی بینید که رستوران یا طلافروشی داشته باشد. فغانی به استرالیا رفته است، اما ببینید چند بار در یک بازی به ویدئوچک مراجعه می نماید.

قلعه نویی با گلایه از شرایط داوران اذعان کرد: داوران با این امکانات، زمین های خراب و شرایط جاده ها قضاوت می نمایند. آنها سه ساعت قبل از پرواز به شهر میزبان می رسند و پروازی هم پیدا نمی نمایند. آنها حقوق سال گذشته را نگرفته اند. اگر هم بگیرند، حقوق ناچیزی نسبت به دستمزد من یا بازیکنان دارند. مربی هم حق دارد و تا مرز سکته می رود. ما با یک سوت، جام را از دست می دهیم. طرفداران هم حق دارند. امیدوارم هر چه زودتر امکانات بیاید و عدالت رعایت گردد تا از فوتبال لذت ببریم.

وی در انتها گفت: منچستریونایتد پس از فرگوسن چند سال است که نتیجه نمی گیرد، اما بلیت های استادیوم اولدترافورد از یک سال قبل از بازی ها به فروش می رسد. امیدوارم به این سمت برویم که از فوتبال لذت ببریم. امیدوارم خدا یاری کند به سمتی برویم که فرهنگ فضای مجازی را به دست بیاوریم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1703

به "قلعه نویی: من جزو گزینه های راهنمایی تیم ملی نیستم اما حتماً گل محمدی گزینه است، الان اهل فن و فوتبالی ها خانه نشین هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: من جزو گزینه های راهنمایی تیم ملی نیستم اما حتماً گل محمدی گزینه است، الان اهل فن و فوتبالی ها خانه نشین هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید