مدیرکل چهارمحال و بختیاری: گردشگری ورزشی استان را در نمایشگاه معرفی کردیم

به گزارش آریا بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری معتقد است صنایع دستی تا زمانی که کاربردی نشود از نظر تجاری پیروز نخواهد بود.

مدیرکل چهارمحال و بختیاری: گردشگری ورزشی استان را در نمایشگاه معرفی کردیم

جهت دریافت مشاوره سفر با هزینه تور کانادا 99 با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

مهرداد جوادی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در خاتمه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وسومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، در گفت وگو با خبرنگار ستاد خبری این نمایشگاه با اظهار تشکر از برنامه ریزان نمایشگاه که این فرصت را برای استان ها فراهم کردند تا بتوانند پتانسیل هایشان را درزمینه گردشگری و صنایع دستی نشان دهند، گفت: این نمایشگاه باعث شد که شناخت مردم نسبت به استان ها بیشتر گردد و اصولاً فکر می کنم هدف از برگزاری نمایشگاه هم همین است.

او با تأکید بر این که موضوع بوم گردی و طبیعت در چهارمحال و بختیاری حرف اول را می زند، اضافه نمود: سعی کردیم در نمایشگاه سال جاری موضوع گردشگری ورزشی را کمی جدی تر ببینیم، زیرا با توجه به اینکه چند رودخانه خروشان و اصلی کشور از این استان سرچشمه می گیرد، ما در چهارمحال و بختیاری امکانات بسیار خوبی برای ورزش هایی مثل رفتینگ، پاراگلایدر و زیپ لاین داریم و سعی کردیم این موارد را به مردم معرفی کنیم تا بیایند و استفاده نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان در مورد فعالیت های چهارمحال و بختیاری برای معرفی جذابیت های گردشگری اعلام کرد: سعی کردیم علاوه بر تیزرها و فیلم های خوبی که از امکانات و زیبایی های طبیعی منطقه به نمایش گذاشتیم، یک سری ابزار ورزشی مثل قایق های بادی رفتینگ و کایاک و همچنین ماشین های آفرودی که مردم می توانند با استفاده از آن ها خیلی از مناطق بکر و طبیعت و زیبای منطقه را ببینند، به نمایشگاه بیاوریم و به نمایش بگذاریم.

او با اشاره به اینکه نمایشگاه تا حدود زیادی به شناساندن امکانات استان یاری کرد، افزود: اما مسلماً کافی نیست و ما به دنبال این هستیم که به وسیله رسانه ها و اقلام تبلیغاتی مختلف جذابیت های گردشگری چهارمحال و بختیاری را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم.

جوادی درباره صنایع دستی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: یکی از موارد خاص حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری نمد است و به همین دلیل شهرکرد هم به عنوان شهر ملی نمد ثبت شده است. ما سال جاری علاوه بر محصولات مختلف صنایع دستی ازجمله قفل چالشتر که آن هم ثبت شده و بزرگ ترین و کوچک ترین قفل دنیا مربوط به این منطقه است که کوچک ترین قفل در موزه آستان قدس موجود است و قفل درب خانه خدا هم از همین قفل است، لذا سعی کردیم نمد را هم به طور خاص به نمایش بگذاریم زیرا معتقدیم نمد این منطقه به دلیل جنس پشمی که در ساخت آن استفاده می گردد و طریقه تولیدش، یکی از مرغوب ترین نمدهاست.

او ادامه داد: همچنین سعی کردیم هنرمندان استان را به این سمت سوق دهیم که صنایع دستی چهارمحال و بختیاری را کاربردی نمایند، زیرا اعتقادداریم تا زمانی که صنایع دستی کاربردی نگردد، آن طور که باید بازار ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان با بیان اینکه صنعتگران چهارمحال و بختیاری محصولات مختلفی مثل روکش جایگاه ماشین، کفی کفش و حتی موارد طبی را از نمد تهیه نموده اند که بسیار مورد استقبال قرارگرفته، ادامه داد:اما در نمایشگاه دیدیم که بسیاری از مردم اطلاعات کافی در این مورد نداشتند. امیدوارم بتوانیم در این زمینه هم بازخورد خوبی داشته باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2004

به "مدیرکل چهارمحال و بختیاری: گردشگری ورزشی استان را در نمایشگاه معرفی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل چهارمحال و بختیاری: گردشگری ورزشی استان را در نمایشگاه معرفی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید