مشکل صادرات گیوه به اقلیم کردستان عراق بررسی می شود

به گزارش آریا بلاگ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از رایزنی با دولت اقلیم کردستان عراق برای حل مشکل صادرات گیوه به این منطقه خبر داد.

مشکل صادرات گیوه به اقلیم کردستان عراق بررسی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، چهارشنبه 8 مرداد 99 امید قادری گفت: برای حل مشکل صادرات گیوه، از طریق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استانداری کرمانشاه با مقامات اقلیم کردستان مذاکره می کنیم.

او گفت: این موضوع توسط مجموعه میراث فرهنگی و از طریق وزارتخانه و مقامات استانی پیگیری شد.

قادری مشکل پیش آمده در صادرات گیوه را متوجه مقامات اقلیم کردستان عراق دانست و گفت: کشورها معمولا در راستای حمایت از تولیدات داخلی، تعرفه هایی برای واردات مشخص می کنند که ممکن است صادرکننده را با چالش روبرو کنند و این موضوع در مورد صادرات گیوه به اقلیم کردستان اتفاق افتاده است.

او شرح داد: برای رفع این مشکل با دفتر صادرات معاونت صنایع دستی وزارتخانه رایزنی کرده ایم و مقرر شد که موضوع را به شکل کتبی اعلام کنیم تا آن ها از طریق مقامات ذیربط، این موضوع را در دستور کار نشست های دو طرفه با هیئت های اقلیم کردستان عراق و دولت عراق قرار دهند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه افزود: همچنین به همین دلیل با استاندار کرمانشاه و معاونت اقتصادی مکاتباتی اجرا شده است تا در دیدارهای مشترک با طرف عراقی، برای حل این موضوع مذاکره کنند.

او یادآور شد: البته مشکل تعرفه های نامعقول در اقلیم کردستان وجود دارد و در دیگر مرزها مسئله ای برای صادرات صنایع دستی وجود ندارد.

قادری شرح داد: امیدواریم این موضوع حل شود و صادرات گیوه به اقلیم کردستان فرایند بهتری داشته باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3961

به "مشکل صادرات گیوه به اقلیم کردستان عراق بررسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل صادرات گیوه به اقلیم کردستان عراق بررسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید