معبد دبود، تاریخ مصر باستان در دل مادرید، عکس

به گزارش آریا بلاگ، تاریخ ساخت معبد دبود مادرید به 2200 سال قبل در قرن دوم قبل از میلاد مسیح باز می شود و فرعون بطلمیوس چهارم آن را پی ریزی کرد. محل سابق این سازه در شهر کوچکی به نام دبود در کرانه رود نیل در جنوب مصر بود. این معبد را وقف الهه ایسیس و خدای آمون ساختند. در قرن 6 میلادی بعد از تغییر مذهب نوبیا به مسیحیت، معبد را مهر و موم نموده و رها کردند. در سال 1961 مصر آغاز به ساخت سدی به نام آسوام (Aswam) کرد و بسیاری از معابدی که در نزدیکی این منطقه بودند به خاطر خطر آب گرفتگی قطعه قطعه شده و به مکان های جدیدی منتقل گردیدند. از این میان 4 معبد به کشورهای دیگر انتقال یافت که برای حفظ و نگهداری آن ها به مصر یاری نموده بودند: معبد دندور (Dendur) به آمریکا، السیا (Ellesiya) به ایتالیا، تافا (Taffa) به هلند و معبد دبود که به کشور اسپانیا منتقل شدند.

معبد دبود، تاریخ مصر باستان در دل مادرید، عکس

ساختمان دبود دوباره تکه تکه بر روی هم نصب شده و در سال 1972 آن را به روی عموم مردم باز کردند. در نصب دوباره معبد، جهت شرق به غرب آن را نیز رعایت کردند و برای درک بهتر بازدیدنمایندگان از شکوه مکان این سازه، طرح های تزئینی و تاریخش، مدل هایی به همراه ویدئو و سایر فایل های صوتی تصویری به نمایش در می آید.

بازدیدنمایندگان می توانند همه روزه به رایگان از معبد دبود دیدن نمایند. درهای معبد هر روز از ساعت 10 صبح تا 14 و همچنین از 16 تا 18 باز هستند. ساختمان معبد دبود دو طبقه دارد؛ در طبقه اول تندیس های مصری و نقاشی هایی که تصوری از معابد گذشته مصر به ما می دهند به چشم می خورد. در طبقه دوم نیز یک موزه کوچک وجود دارد که اطلاعاتی درباره مکان اصلی معبد و تاریخچه آن را به بازدیدنمایندگان ارائه می نماید. برای حفظ هر چه بهتر بنا، در هنگام بازدید از داخل معبد تنها 30 نفر به طور همزمان مجاز به ورود هستند و مدت زمان حضورشان نیز بیش از 30 دقیقه نخواهد بود.

برای رسیدن به معبد دبود می توانید از خط 3 مترو استفاده نموده و در ایستگاه میدان اسپانیا پیاده شوید. معبد با پای پیاده تنها 4 دقیقه از میدان فاصله دارد. اگر بعد از بازدید معبد قصد سر زدن به جاذبه های گردشگری همین حوالی را داشتید، به شما یادمان سروانتس در مرکز میدان اسپانیا، قصر سلطنتی مادرید، باغ های ساباتینی (Sabatini)، پارک غربی، موزه سِرالبو (Cerralbo) و رستوران های اطراف با غذاهای اسپانیایی لذیذ را پیشنهاد می کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4054

به "معبد دبود، تاریخ مصر باستان در دل مادرید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد دبود، تاریخ مصر باستان در دل مادرید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید