مقام سابق بریتانیا: توقیف اموال ونزوئلا توسط بانک انگلیس مغایر قانون است

به گزارش آریا بلاگ، نماینده سابق مجلس بریتانیا گفت، عدم آزادسازی اموال دولت قانونی ونزوئلا مغایر قانون و منافع ملی بریتانیا است و وجهه این کشور در مبارزه جهانی علیه کرونا را تخریب می کند.

مقام سابق بریتانیا: توقیف اموال ونزوئلا توسط بانک انگلیس مغایر قانون است

به گزارش گروه بین الملل آریا بلاگ، کریس ویلیامسون کننده سابق مجلس بریتانیا گفت، عدم بازگرداندن اموال دولت قانونی ونزوئلا با سیاست های دولت بوریس جانسون در مبارزه با ویروس کرونا در تضاد است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، ویلیامسون روز پنجشنبه گفت: از همان ابتدا نباید این طلاها را مصادره می کردیم اما اکنون به خصوص پس از آن که کاراکاس چند بار درخواست بازگرداندن آن ها را داده است و ونزوئلا تحت تحریم های ناعادلانه آمریکا قرار گرفته است، اگر درخصوص دفاع از حقوق بشر جدی هستیم و اگر درخصوص پاسخ جهانی به این همه گیری جدیت داریم قطعاً باید این اموال را بازگردانیم.

وی که تا سال گذشته کننده مجلس عوام بریتانیا بود ادامه داد، بانک انگلیس هیچ حقی ندارد که طلاهای متعلق به دولت قانونی ونزوئلا را مصادره کند زیرا این اقدام نقش بریتانیا در مبارزه جهانی علیه ویروس کرونا را از دید برنامه توسعه سازمان ملل متحد، لکه دار خواهد کرد.

ویلیامسون گفت: به نظر من اقدام آن ها غیر قانونی است. در اوضاعی قرار داریم که جیب دولتی مستقل از سوی انگلیس و به هواداری از خوان گوایدو متقلب که بازیچه دولت آمریکا است مورد سرقت قرار گرفته است. معتقدم هیچ توجیهی وجود ندارد که این طلاها ضبط شوند و باید آن ها را بازگرداند. هنگامی که این رخ داد موضع من این بود و امروز هم موضع من همین است.

این مقام سابق انگلیسی اضافه نمود: انتظار دارم بسیاری از شهروندان بریتانیایی از آنچه در حال وقوع است وحشت کنند. این کار ابداً به صلاح منافع ملی نست و به اعتبار بریتانیا در جهان صدمه وارد می کند. این کار سوء استفاده از قدرت است و ضروری است آن را برجسته ساخته و از آن صحبت کنیم.

گوایدو که از اوایل سال 2019 خود را رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا معرفی کرده است، در نامه ای به ترزا می نخست وزیر وقت بریتانیا و رئیس بانک انگلیس خواستار توقیف اموال دولت قانونی کاراکاس به ریاست جمهوری نیکلاس مادورو شده و مدعی شد، دولت مادورو از این طلاها برای سرکوب مردم استفاده می کند.

از آن زمان تا کنون بانک انگلیس با درخواست دولت مادرور برای رفع مصادره و بازگرداندن 1.2 میلیارد دلار سرمایه این کشور که به شکل طلا در این بانک ذخیره شده بود، مخالفت کرده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3407

به "مقام سابق بریتانیا: توقیف اموال ونزوئلا توسط بانک انگلیس مغایر قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام سابق بریتانیا: توقیف اموال ونزوئلا توسط بانک انگلیس مغایر قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید