نرخ هر کیلو مرغ در بازار 30 هزار تومان

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران : مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت:با توجه به افزایش هزینه های فراوری، عرضه مرغ با نرخ مصوب 24هزارو 400 تومان قابل اجرا نیست.

نرخ هر کیلو مرغ در بازار 30 هزار تومان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ،محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه مالی خبرنگاران، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری در نقاط مختلف از 15 هزار و 800 تا 18 هزار تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه 19 هزار و 80 تا 25 هزار و 200 تومان و در خرده فروشی 28 تا 30 هزار تومان است.

وی اضافه نمود: اگر 80 درصد ذرت و 55 درصد کنجاله سویا با نرخ مصوب در اختیار مرغدار قرار گیرد، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده 16 هزار و 800 تومان بوده که متاسفانه این امر تا به امروز محقق نشده است.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب 20 هزار و 400 تومان در بازار وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه های فراوری، قیمت مصوب مرغ قابل اجرا نیست.

این مقام مسئول نرخ مصوب هر کیلو ذرت درب مرغداری با احتساب هزینه های حمل را یک هزار و 800 تومان و کنجاله سویا را 2 هزار و 800 تا 3 هزار و 100 تومان بیان کرد و اضافه نمود: هم اکنون هر کیلو ذرت در بازار سیاه 3 هزار و 800 تا 4 هزار تومان و کنجاله 11 هزار و 500 تا 13 هزار تومان عرضه می گردد که با نرخ مصوب اختلاف معناداری دارد.

وی با اشاره به اینکه مقداری سهمیه کنجاله سویا و ذرت در بازارگاه اعلام شده است، بیان کرد: میزان اعلامی نهاده های دامی احتیاج کامل مرغدار را پوشش نمی دهد، اما به هر حال امیدواریم فرایند توزیع نهاده به وسیله سامانه بازارگاه تداوم یابد تا بازار به آرامش برسد، اما هم اکنون تغییر محسوسی در بحث قیمت در بازار آزاد ایجاد نشده است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: اگرچه مسئولان اذعان می نمایند که ذرت بیشتری وارد کشور شده است، اما آثار آن مشهود نیست، درحالیکه اگر تنها 20 درصد بیش از احتیاج ذرت وارد شده باشد، بر فرایند قیمت در بازار آزاد تاثیر می گذارد.

کمالی سروستانی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می گردد که قیمت مرغ نوسان چندانی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کمتر از 40 درصد مرغداران پیروز به دریافت مجوز هستند، بیان کرد: نهاده های دامی تخصیص داده شده گا ها در فرایند فراوری بدست مرغدار نمی رسد که با این وجود مرغدار مجبور به خرید نهاده از بازار آزاد است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران با اشاره به واگذاری وظایف تنظیم بازار مرغ به وزارت جهاد کشاورزی در حوزه قیمت بیان کرد: از ابتدا مخالف قیمت گذاری وزارت صمت بودیم و پیش بینی می گردد که با واگذاری وظایف بازرگانی کشاورزی مسائل مرتفع گردد.

کمالی سروستانی ادامه داد: اگر تعزیرات به صورت دستوری مرغداران را مجبور به عرضه مرغ با نرخ مصوب نمایند، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی نخواهند داشت.

این مقام مسئول ظرفیت کارخانه های جوجه کشی نسبت به ماه های اخیر را مناسب بیان کرد و گفت: بازار مرغ به نهاده های دامی بستگی دارد به طوریکه با تامین نهاده ها، بازار مرغ به تعادل می رسد، در غیر این صورت ملتهب می گردد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5053

به "نرخ هر کیلو مرغ در بازار 30 هزار تومان" امتیاز دهید

1 کاربر به "نرخ هر کیلو مرغ در بازار 30 هزار تومان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هر کیلو مرغ در بازار 30 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید