هشدار زرد برای استان همدان صادر شد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/همدان کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان گفت: یک سامانه بارشی امروز و فردا استان همدان را تحت تأثیر قرار می دهد.

هشدار زرد برای استان همدان صادر شد

روح الله زاهدی در گفت وگو با آریا بلاگ، اظهار کرد: این سامانه نسبت به سامانه بارشی قبلی ضعیف تر بوده و بیشتر بارش باران است اما در ارتفاعات امکان بارش برف نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می گردد این سامانه بیشتر جنوب استان را تحت تأثیر قرار دهد و بارش در جنوب استان بیشتر از سایر نقاط باشد، اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است این بارش ها موجب کاهش دید و لغزندگی جاده ها گردد، برای امروز و فردا هشدار زرد را صادر کردیم.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه هفته آینده آسمان استان نیمه ابری است، مطرح نمود: بارش های هفته آینده خفیف و پراکنده است و قابل توجه و مؤثر نخواهد بود.

زاهدی در رابطه با شرایط دمای استان، اظهار داشت: با توجه به مه آلودگی هوای استان سرد است اما امروز به علت ورود سامانه بارشی از غلظت مه هم کاسته شده است البته سردی هوا و کاهش دما از اواسط هفته آینده بیشتر می گردد و ما روزهای سردتری به نسبت امروز خواهیم داشت.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان در خاتمه با اشاره به اینکه تغییرات دمای همدان طی 24 ساعت گذشته از صفر تا 2 درجه سلسیوس بوده است، یادآور شد: گل تپه با منفی 6 درجه سلسیوس سردترین و نهاوند با 14 درجه سلسیوس گرم ترین نقاط استان گزارش شده اند.

به گزارش آریا بلاگ، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید بدان معناست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5362

به "هشدار زرد برای استان همدان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زرد برای استان همدان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید