ورزش از پیر شدن مغز محافظت می نماید

به گزارش آریا بلاگ، محققان با آنالیز مطالعات قبل تایید کردند که فعال بودن با احتمال کمتر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط است. آنها همچنین دریافتند افرادی که درحال حاضر بیمار هستند هم از فواید ورزش بهره می گیرند. به گفته این محققان، افراد بزرگسالی که به لحاظ فیزیکی فعال هستند فعالیت روزانه، شناخت و تعادل بهبودیافته ای را تجربه می نمایند.

ورزش از پیر شدن مغز محافظت می نماید

کاتلین مارتین گینس، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این باره می گوید: از آنجائیکه هیچ درمانی درحال حاضر برای آلزایمر وجود ندارد ضرورت دارد که اقداماتی در راستای کاهش خطر ابتلا به این بیماری و یاری به کنترل علائم آن صورت گیرد.

محققان این تیم، داده های بیش از 150 مقاله تحقیقاتی را در خصوص نحوه تاثیر ورزش بر آلزایمر آنالیز کردند.

گینس در این باره می گوید: بعد از ارزیابی تمامی تحقیقات موجود، تیم ما تایید کرد که فعالیت فیزیکی یک اقدام عملی، مقرون به صرفه و قابل دسترس هم در پیشگیری و هم در مدیریت بیماری آلزایمر و سایر موارد زوال عقل است.

به گفته محققان، بیماری آلزایمر فقط یکی از موارد زوال عقل و شایع ترین نوع آن محسوب می گردد و سایر انواع زوال عقل، بیماری پارکینسون و بیماری هانتینگتون است.

محققان براین باورند ورزش نقش حفاظتی داشته و از اتصالات قدیمی شبکه مغز محافظت نموده و با ایجاد اتصالات جدید، موجب حفظ شناخت سالم می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1005

به "ورزش از پیر شدن مغز محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش از پیر شدن مغز محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید