وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست رؤسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور گفت: اقدامات مربوط به همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی اجرا شده، اما صدور احکام مربوط به این افزایش بلافاصله پس از تامین اعتبار لازم، انجام خواهد شد.

وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی در نشست روسای دانشگاه ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارت عتف که ظهر امروز با حضور اعضای شورای معاونان به صورت مجازی برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در لیالی قدر و تسلیت ایام سوگواری شهادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع)، با گرامیداشت یاد و خاطره استاد مرتضی مطهری، هفته پاسداشت مقام شامخ معلم و استاد را تبریک گفت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست در رابطه با موضوع همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی توضیحاتی داد و با اشاره به سوابق پیگیری اجرایی شدن این طرح گفت: همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، با اعضای هیات علمی غیربالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با در بند و تبصره 2 قانون بودجه 1400 کل کشور درج شد و به تایید شورای نگهبان هم رسید، کار بسیار ارزشمندی بود که با همراهی و مساعدت، سازمان برنامه و بودجه و کنندگان مجلس شورای اسلامی و پیگیری های مستمر این وزارت به ثمر نشست.

وی افزود: از آنجائیکه حسب قانون، محل تامین اعتبار این تبصره، فروش اموال و سهام است، منتظر زمان تامین اعتبار و اعلام آن از سوی سازمان برنامه و بودجه؛ به عنوان متولی بودجه کشور هستیم تا بر مبنای آن نسبت به صدور احکام اقدام شود. طبق هماهنگی های اجرا شده با جناب آقای دکتر نوبخت، این موضوع در دست اقدام است.

غلامی با اشاره به لزوم رعایت ملاحظات قانونی و طی گام به گام مراحل اجرایی، گفت: این قانون از ابتدای فروردین 1400 الزام اجرایی دارد و قطعاً پس از تامین اعتبار از تاریخ یاد شده پرداخت خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در خصوص افزایش 50 درصدی حقوق و مزایای کارمندان هم گفت: با تغییر تاریخ اجرای این مصوبه از 01/ 11/ 99‬ به 1/12/98 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند از محل درآمدهای اختصاصی یا مانده های سنواتی این پرداخت ها را انجام دهند.

ساماندهی آموزش عالی جزو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و لازم الاجراست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست، با اشاره به نکاتی چند در خصوص اهمیت اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی، گفت: همانطور که بارها بیان و تاکید شده است؛ این طرح جزو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و لازم الاجراست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: طرح ساماندهی آموزش عالی پس از دو سال کار کارشناسی، به شورای عالی انقلاب فرهنگی عرضه و طی برگزاری جلسات مختلف و متعدد و پس از بررسی های دقیق، به عنوان طرح قابل اجرا تایید شده و به وزارت علوم ابلاغ شده است. لذا وزارت علوم موظف است با توجه به اهمیت اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این طرح را به صورت دقیق و مطالعه شده اجرا کند که البته این کار با نظرخواهی و دریافت پیشنهادات دانشگاه ها اجرا شده است و در حین اجرا نیز آماده دریافت نظرات کارشناسی شده و مستند هستیم.

غلامی ادامه داد: نکته دوم در خصوص ماموریت های کلان آموزشی، پژوهشی است که این موضوع بر اساس ظرفیت های محلی، منطقه ای و ملی دانشگاه ها انجام می گیرد و لازم است بر اساس آن تغییرات مورد نیاز در برنامه راهبردی موسسات صورت گیرد.

این مقام همچنین یادآور شد: رشته های تحصیلی، گرایش ها و ظرفیت پذیرش نیز از اختیارات شورای گسترش است و بر اساس مصوبات این شورا مشخص می شود.

غلامی در خاتمه با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و هدف از اجرای آنکه کیفی سازی و ارتقا آموزش در سطح کلان است، گفت: انتظار این است که روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با تبیین دقیق این طرح در بین مسئولان استانی از مطرح شدن مسائل غیرکارشناسی و مطالبی که بعضاً ناآگاهانه عنوان می شود جلوگیری کنند

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6959

به "وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید