پیش بینی موارد بیشتر ابتلا به آبله میمون در دنیا

به گزارش آریا بلاگ، سازمان دنیای بهداشت (WHO) پیش بینی نموده است که موارد بیشتری از ابتلا به آبله میمون در سطح دنیا ظاهر می گردد.

پیش بینی موارد بیشتر ابتلا به آبله میمون در دنیا

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت بیان کرد که انتظار دارد موارد بیشتری از آبله میمون شناسایی گردد، زیرا نظارت بر کشور هایی که به طور معمول این بیماری در آن ها شایع نیست، توسعه پیدا می نماید.

آژانس ملل متحد بیان کرد: تا روز گذشته (شنبه)، 92 مورد تایید شده و 28 مورد مشکوک به آبله میمون در 12 کشور عضو سازمان گزارش شده است که ویروس آبله میمون بومی این منطقه ها نیست. بعلاوه در روز های آینده هدایت ها و توصیه های بیشتری به کشور ها در خصوص چگونگی کاهش توسعه ویروس آبله میمون ارائه خواهد شد.

در گزارش این سازمان آمده است: اطلاعات موجود حاکی از آن است که انتقال این بیماری از انسان به انسان تنها در میان افراد علامت دار که در تماس فیزیکی نزدیک با یکدیگر هستند، رخ می دهد.

آبله میمون یک بیماری عفونی است که معمولا خفیف است و در بخش هایی از غرب و مرکز آفریقا بومی است. این بیماری به وسیله تماس نزدیک منتشر می گردد؛ بنابراین می توان به راحتی به وسیله اقداماتی مانند خود ایزوله سازی و رعایت موارد بهداشتی آن را مهار کرد.

دیوید هیمن، یک مقام سازمان جهانی بهداشت و متخصص بیماری های عفونی گفت: یک کمیته بین المللی از کارشناسان به وسیله ویدئو کنفرانس تشکیل جلسه دادند تا آنچه را که باید در خصوص شیوع بیماری مطالعه گردد از جمله اینکه آیا شیوع بیماری به وسیله ناقلان خاموش وجود دارد، چه افرادی در معرض خطر هستند و نیز راه های مختلف انتقال آن، به مردم اطلاع رسانی گردد.

وی اضافه نمود: تماس نزدیک، راه اصلی انتقال بیماری آبله میمون است، زیرا بثورات پوستی این بیماری بسیار عفونی هستند. به عنوان مثال، والدینی که از بچه ها بیمار مراقبت می نمایند و بعلاوه کادر درمان در معرض خطر قرار دارند و به همین علت است که بعضی از کشور ها آغاز به واکسیناسیون تیم هایی نموده اند که از بیماران مبتلا به آبله میمون مراقبت می نمایند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت تاکید نمود: شیوع آبله میمون، شبیه به روز های اولیه همه گیری کووید-19 نیست، زیرا به راحتی منتقل نمی گردد. افرادی که ممکن است در معرض تماس با آلودگی قرار گرفته باشند یا علائمی از جمله تب و بثورات پوستی در آن ها مشاهده شده است باید از تماس نزدیک با دیگران خودداری نمایند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته متخصص بیماری های عفونی، واکسن هایی در دسترس هستند، اما مهم ترین پیغام این است که می توان از خود در برابر بیماری محافظت کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 10107

به "پیش بینی موارد بیشتر ابتلا به آبله میمون در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی موارد بیشتر ابتلا به آبله میمون در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید